Hlavní obsah

Bitcoin během pár hodin posílil o 100 000 korun

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Vysoká volatilita, tedy kolísání hodnoty, je pro kryptoměny typická. Na vlastní kůži se o tom přesvědčili fanoušci bitcoinu, který jen během pár hodin posílil o více než sto tisíc korun. Rekordnímu kurzu se ale nejznámější kryptoměna na světě zatím nepřiblížila. Vyplývá to z informací specializovaného serveru CoinMarketCap.

Článek

Ještě v pátek ráno se jedna virtuální mince obchodovala za 1 433 067 Kč, už okolo 14. hodiny však kurz činil 1 549 107 Kč. To jinými slovy znamená, že za méně než deset hodin bitcoin posílil o 116 040 Kč.

V tuto chvíli nikdo nedokáže se 100% jistotou říci, zda bitcoin již dosáhl svého vrcholu a bude klesat, nebo zda kurz zamíří směrem vzhůru k novým rekordům. Před investicemi je tedy potřeba dobře zvážit všechna rizika.

Bitcoin pozvolna klesá, kurz se propadl pod 1,5 milionu

Internet a PC
Foto: Novinky

Vývoj hodnoty bitcoinu za poslední měsíc

Přesně před týdnem se totiž bitcoin nabízel za 1 680 480 Kč, tedy za citelně vyšší sumy než nyní. Na druhou stranu letošní rok nejznámější kryptoměna odstartovala pod jedním milionem, konkrétně na 946 227 Kč.

Zatím absolutní rekord byl stanoven letos v polovině března na 1 704 367 Kč. Od vzniku této kryptoměny nebyla hodnota nikdy vyšší.

Ethereum roste také

Po vzoru bitcoinu rostou i další kryptoměny. Například ethereum se v pátek ráno nabízelo za 68 556 Kč, odpoledne již kurz činil 73 993 Kč. Přesně před týdnem nicméně kurz druhé nejznámější kryptoměny činil 84 033 Kč.

Pro úplnost dodejme, že letošní rok odstartovalo ethereum kurzem 51 890 Kč. Absolutní rekord si druhá nejznámější kryptoměna připsala v listopadu 2021, kdy se obchodovala za 104 970 Kč.

Bitcoiny a další virtuální měny

Virtuálních měn existuje mnoho. Jednou z nejstarších a aktuálně nejpopulárnějších jsou tzv. bitcoiny. Ty vznikly už v roce 2009, větší popularitě se ale těší v posledních letech. Tato měna byla vytvořena tak, aby se nedala ovlivňovat žádnou vládou ani centrální bankou.

Kybernetické mince „razí“ síť počítačů se specializovaným softwarem naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové mince stabilním, ale stále klesajícím tempem. Počet mincí v oběhu má dosáhnout nakonec 21 milionů, stát se tak má kolem roku 2140.

Máte skoro milion v bitcoinové peněžence, lákal podvodník. Žena si nainstalovala, co potřeboval

Krimi

Reklama

Související články

Výběr článků

Načítám