Hlavní obsah

Škoda Kodiaq po faceliftu se ukazuje ve verzích pro záchranáře

31. 8. 2021, 5:20
Novinky, Daniel Havlina

Britské zastoupení Škody Auto už do barev tamních záchranných složek obléklo novou, omlazenou verzi SUV Kodiaq. Tamní policie či záchranáři si mladoboleslavskou automobilku poměrně oblíbili a mimo kodiaqu využívají služby třeba i octavie.

Foto: Škoda Auto

Škoda Kodiaq facelift

Článek

Když si česká policie před časem převzala na 500 nových služebních kodiaqů, nejednalo se o žádnou náhodu. České SUV z Mladé Boleslavi je zkrátka mezi bezpečnostními složkami velmi populární.

Nejinak tomu je třeba ve Velké Británii, kde tamní bezpečnostní a záchranné složky využívaly rovněž už verzi před faceliftem.

Policie převezme od Škody přes pět stovek superbů a kodiaqů

AutoMoto

Nyní mají policisté, hasiči a záchranáři ze Spojeného království možnost nahlédnout na to, jak bude v jejich barvách vypadat nová, omlazená verze. A není se čemu divit. Podle posledních údajů v zemi využívají různé složky stovky kodiaqů. Hned padesát kusů si například objednala policie ze Severního Irska.

Foto: Škoda Auto

Škoda Kodiaq facelift určený pro policii

Foto: Škoda Auto

Škoda Kodiaq facelift jako hasičský speciál

Škoda při vybavení faceliftovaného kodiaqu vsadila na osvědčené postupy a mezigeneračně se tak vůz příliš nezměnil. Stejné jsou barevné kombinace pro různé složky i výstražná světla, která jsou mimo jiné integrovaná i do masky chladiče nebo do nárazníku.

Za volantem Škody Kodiaq po faceliftu: Vylepšení dobrého auta

Testy

Kodiaq si budou moci záchranáři či policisté objednat s celou řadou různých motorů s výkony od slabších 110 kW až po 147 kW.

Možnost bude sáhnout i po nejsilnější verzi RS s dvoulitrovým přeplňovaným zážehovým čtyřválcem a výkonem 180 kW, který nahradil vznětovou motorizaci verze před faceliftem.

Reklama

Související články

Výběr článků