Čtyři roky uplynuly jako voda a anglický čaj pod pěti kruhy střídá brazilská káva. Nejlepší lokality se od pořadatelů dočkali plážoví volejbalisté a dálkoví plavci. Své radosti a dramata budou prožívat na písku a ve vodách světoznámé pláže Copacabana. Tohle nebude jen o zážitcích ze sportu, krásné místo všechny emoce vyžene na maximum.

Čtyřkilometrová pláž si získala popularitu hlavně výhledy, které z ní opalující se lidé mají. Z obou konců vidí, jak se do světlého pobřežního písku zařezávají osvěžující mořské vlny. Přímo z pláže je také vidět oslnivá „Cukrová homole“ neboli vrch Corcovado se specifickým tvarem známým z pohlednic a katalogů.

Když se na homoli vydáte lanovkou, prožíváte příjemné vzrušení, při němž vás sice mírně mrazí z toho, jak jste vysoko, ale zároveň si užíváte pohledy na úžasné okolí – tady nejvíc řekne fotka.

To je ona – 396 m vysoká Cukrová homole.

To je ona – 396 m vysoká Cukrová homole.

FOTO: bigstock.com

A tady ještě jednou Copacabana.

A tady ještě jednou Copacabana.

FOTO: bigstock.com

Nedaleko pláže budou mít své závody i jachtaři. Copacabana ovšem není jediné krásné místo v Riu. Za ještě o něco pohlednější můžeme označit okolí slavné Ježíšovy sochyhoru Corcovado. A také technický div – stadión Maracaná. Sportoviště, na které se vejde 200 tisíc diváků je unikátem i v dnešní době, natož v roce 1950, kdy tam na finále mistrovství světa ve fotbale přišlo 199 854 lidí.

Maracaná – bez nejslavnějšího fotbalového stadionu světa si olympiádu v Riu snad ani nelze představit.

Maracaná – bez nejslavnějšího fotbalového stadionu světa si olympiádu v Riu snad ani nelze představit.

FOTO: bigstock.com

Společně s Copacabanou a Maracaná patří mezi hlavní dějiště olympiády také Deodoro a Barra da Tijuca. Tato střediska jsou trochu dál od hlavních atrakcí města. I když u Barra to neplatí tak úplně. Tam se hraje například golf. A právě z olympijského golfového hřiště je vidět přímo na moře. Leží totiž hned vedle pláže.

Z Ria k Ďáblovu chřtánu

Populární je také letecký výlet k nejrozsáhlejšímu systému vodopádů na světě – Iguacu s legendárním „Ďáblovým chřtánem“. Z Ria totiž na letiště Iguacu létá přímá linka. Není divu, o obří brazilsko-argentinské vodopády je velký zájem. Když se k nim postavíte, otevře se před vámi úžasné přírodní divadlo. Celkem 275 kaskád padá sice „jen“ z výšky 72 m, ale v neuvěřitelné šířce 2700 m. Kam se podíváte, všude vodopády. Lávky s vyhlídkami vedou co nejblíže k padající vodě, díky tomu se dojem umocňuje. Zkrátka paráda.

Na hranicích Brazílie a Argentiny hučí nejkrásnější vodopády světa – Iguacu.

Na hranicích Brazílie a Argentiny hučí nejkrásnější vodopády světa – Iguacu.

FOTO: bigstock.com

Dech beroucích míst najdeme v Brazílii mnoho a je dobře, že olympijské hry pomohou mnohé z nich objevit. Znáte třeba Salvador da Bahia? Do roku 1763 to bývalo hlavní město. Nebo znáte monumentální operu pro 700 lidí v Manausu, městě, které je prakticky obklopeno pralesem. Tuto zajímavou zemi prostě stojí za to poznat.

Pláže Ria jsou nádherné, o to se nemusíme přít.

FOTO: bigstock.com

Inzertní sdělení: Brazílie volá! I mimo olympiádu

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá, z nabídky zájezdů:

Projeďte Brazílii křížem krážem

Prožijte fantastické pocity při cestě na vrchol Cukrové homole nebo při procházce po žhavém písku na plážích Copacabana a Ipanema.

Podíváte se také k největšímu systému vodopádů na světě – Iguacu. Žádné z nejkrásnějších měst země před vámi nezůstane skryto. To vše s českým průvodcem.

  
  

Čtěte dále:

Zjistěte také, které destinace jsou nyní pro Čechy levnější, a jak to vypadá v plážových rájích Guadeloupe a Dominika nebo v kvetoucí poušti Sossusvlei. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky.

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Jan Švestka & Tomáš Cikán