Vyrazit na safari do Afriky se v poslední době stává dobrodružnou verzí luxusní dovolené pro ty, kdo chtějí opravdu něco zažít. Obzvláště teď, kdy kurz jihoafrického randu vůči české koruně spadnul v posledních letech o 40 %, za poslední rok o 25 %. Náklady na dovolenou v Jižní Africe už dlouho nebyly pro turisty tak nízké.

Žirafy v ZOO vypadají trošku jinak než při safari…

Žirafy v ZOO vypadají trošku jinak než při safari…

FOTO: ESO travel

To se odráží na vzrůstajícím zájmu cestovatelů z Evropy o jihoafrické safari. Navíc země jako Jihoafrická republika mají vedle nádherných národních parků se statisícovými stády divokých zvířat také moderní města s vyspělou infrastrukturou, například Johannesburg.

Vyrazit na jih černého kontinentu a pak se vydat do víru velkoměsta, to je kombinace, které málokdo odolá. Například Kapské město je lákavé díky výletům ke Stolové hoře, která vypadá fantasticky hlavně při západu slunce, nebo tučňákům, kteří se v okolí mořského břehu často ukazují.

I slon ví, že léto se nejlépe prožívá u vody.

FOTO: bigstock.com


Nejrychleji rostoucí stádo v Jižní Africe: sloni jsou zachráněni

Od tučňáků půjdeme zpátky k typičtějším africkým zvířatům, a to rovnou k těm nejmohutnějším. Ke slonům africkým. Majestátním zvířatům se dobře daří v národním parku Addo Elephant. Ale nebylo tomu tak vždy.

V roce 1925 jich v této jihoafrické oblasti žilo jen 11. Proto tu vzniklo chráněné území a lidé o tlustokožce začali pečovat. Na konci sedmdesátých let dvacátého století překročil počet jedinců stovku, nyní jich tu je 500. Když se vám poštěstí potkat velké, třeba i stočlenné stád, je to úžasné.

Přečtěte si také o Namibii:

Jaké to je potkat pakoně naživo? Zastaví se vám dech!

Jaké to je potkat pakoně naživo? Zastaví se vám dech!

FOTO: ESO travel

Více o Africe v dalších článcích:

Off-road jízda mezi lvy: Vydejte se do JAR

V Jihoafrické republice bude velmi těžké odolat mnoha dalším svodům. Najdete tu jedno z nejlepších golfových hřišť světa, můžete se nechat unášet božskou krajinou anebo zažít skvostné potápění ve zdejších mořích. Co byste ale rozhodně neměli vynechat, je návštěva některé ze soukromých rezervací. V klasických národních parcích je totiž pohyb turistů do velké míry omezen. V soukromé rezervaci si ale můžete najmout džíp s rangerem, který smí jezdit i tzv. „off-road“ – tedy mimo vyznačené cesty.

Respekt z divočiny? Zažijete ho, až se vám lev projde po autě.

Respekt z divočiny? Budete ho mít, až se vám lev projde před autem.

FOTO: archiv autora

Soukromých rezervací je tu samozřejmě mnoho, některé najdete třeba v těsné blízkosti nejznámějšího národního parku v JAR – Kruger. Sem míří většina turistů hlavně pro veliké množství zvířat, která je tu poměrně snadné spatřit i bez dlouhého čekání. Třeba lvů tu žije opravdu hodně - strážci parku jejich počet odhadují na 1600–2000.

Další možnosti, kam vyrazit na safari, vám poradí přímo v hotelu anebo v cestovní kanceláři, se kterou se na safari vydáte. V rámci některých zájezdů už navíc bývá safari v několika národních parcích v ceně, takže se nemusíte o nic starat a jen si užívat divočiny.

Inzertní sdělení: Vydejte se do Jižní Afriky
 

Napříč Jihoafrickou republikou

Poznejte fascinující divočinu Krugerova národního parku velkou jako třetina České republiky nebo ohromná sloní stáda v Addo Elephant.

Spolu s českým průvodcem si během 16 nezapomenutelných dnů odpočinete i u mysu Dobré naděje a u vinic v okolí Kapského města.

To nejlepší z Jižní Afriky

Absolutní klid, pohoda, jen hory a okolní příroda. Tak to vypadá v Dračích horách, které na této cestě poznáte spolu s úžasnými zátočinami řeky Blyde a všemi krásami Kapského města včetně Stolové hory.

Splňte si sen a vydejte se s námi do Afriky. Nyní levněji než kdy dříve!


Podívejte se na další ze  zájezdů do Afriky z nabídky cestovní kanceláře ESO travel.

Čtěte dále:

Přečtěte si také o tisíciletých květinách uprostřed pouště, zavítejte do ráje milovníků vína nebo nakoukněte na největší loď na světě a její luxus. Přehled všech článků najdete na hlavní straně rubriky.

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika a Amerika 

Autor: Viola Kratochvílová a Tomáš Cikán