Dominikánská republika s vyhlášenými oblastmi Punta Cana nebo Samaná, kubánský poloostrov Varadero, který už navštívily hlavy států z velké části světa, nebo všechny pláže Jamajky či Aruby, to vše už z našich nedávných článků o Karibiku znáte. Pojďme se podívat na ty turisty méně obletované.

Nedávno jsme vám v článku Žebříček 10 nejoblíbenějších míst Karibiku: Vede ekologický ráj před komunistickým ostrovem ukázali deset nejnavštěvovanějších ostrovů Karibiku. Pojďme se nyní podívat na ty stejně krásné, ale trochu klidnější.

Mezi méně známé karibské ostrovy patří i Svatá Lucie.

Mezi méně známé karibské ostrovy patří i Svatá Lucie.

FOTO: bigstock.com

Svatý Bartoloměj

Zmínili jsme ho už v úvodu. Král Ludvík XVI. vyměnil roku 1784 ostrov za obchodní práva ve švédském městě Göteborg. Ani ne o sto let později ovšem Francouzi koupili Svatý Bartoloměj zpátky. Ostrov jim patří dodnes, a tak se zde platí eurem a mluví francouzsky.

Jednou z největších atrakcí tu pro návštěvníky představuje hotel Eden Rock. V něm se život mění v pohádku. Představte si, že jdete na pláž a už tam na vás čeká piknikový koš s právě vychlazeným šampaňským a čerstvým místním ovocem. Nebo se necháte helikoptérou odvézt na ostrov Anguilla na golf. A kdo by se z vyvýšeného hotelového bazénu chtěl dívat na širé moře, tomu stačí jen skočit do vody.

Rajská skála s hotelem Eden Rock.

Rajská skála s hotelem Eden Rock

FOTO: edenrockhotel.com

Eden Rock vypadá majestátně, protože stojí na skále nad mořem. Přesněji nad severním pobřežím ostrova v oblasti Baie de Saint Jean – asi nejvyhlášenější části se špičkovými soukromými plážemi.

Přečtěte si další články:

Turks a Caicos

Podobně špičkové podmínky vytvářejí i resorty na ostrovech Turks a Caicos. Asi tři desítky ostrovů tohoto souostroví patří Velké Británii. Jde o mangrovníky porostlé rybářské a turistické ráje. Tak jako skoro všude v Karibiku a jeho nejbližším okolí tu nenajdeme žádné vysoké hory, jen pláže a vegetací porostlé nížiny. Nejvyšší „hora“ Turks a Caicos sahá do výšky 49 m nad mořem.

Za nejzajímavější letovisko tu můžeme označit luxusní Beaches Turks and Caicos s 641 pokoji a možností vyzkoušet si vše od kriketu přes šachy na trávníku po jízdu na katamaránu.

Beaches Turks and Caicos.

Beaches Turks and Caicos.

FOTO: ESO travel

Svatý Vincenc a Grenadiny

Ačkoliv korálové ostrůvky Grenadiny zabírají jen přibližně 15 % rozlohy tohoto ministátu, dostaly se do názvu. Většinu plochy zaujímá hlavní ostrov Svatý Vincenc. I v tomto případě jde o kolonii Velké Británie, ovšem vzhledem k velkému historickému významu někdejších francouzských kolonistů a jejich aktivitám na Svatém Vincenci se tu domluvíte i jejich jazykem.

Na tomto soukromé ostrově si užívají rekreanti z Petit St. Vincent.

Na tomto soukromém ostrově si užívají rekreanti z Petit St. Vincent.

FOTO: ESO travel

I tady je cestovní ruch na vzestupu, a to především díky luxusním resortům. Mezi ty nejzajímavější patří Petit St. Vincent umístěný na soukromém ostrůvku, který patří jen hotelu a jeho hostům. Ti tu tak mají dva kilometry bílých písečných pláží jen pro sebe. Zkrátka sen.

Takhle vypadá Tobago. Ne to u Trinidadu, ale tato část Svatého Vincence a Grenadin.

Takhle vypadá Tobago. Ne to u Trinidadu, ale tato část Svatého Vincence a Grenadin.

FOTO: bigstock.com

Inzertní sdělení: Vydejte se do Karibiku!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky zájezdů za exotikou:

FOTO: ESO travel

Eden Rock, Svatý Bartoloměj

Poznejte jeden z nejluxusnějších hotelů světa je postaven v romantickém prostředí zálivu Baie de Saint Jean na severním pobřeží ostrova Svatý Bartoloměj. Hotelový komplex Eden Rock patří k tomu nejlepšímu, co v současné době může v celosvětovém měřítku luxusního hotelového ubytování být nabídnuto.

Duben na Varaderu

Užijte si karibské slunce a vyhlášené pláže na Varaderu. Ve třicátých letech si toto místo oblíbila americká smetánka a dnes se Varadero vrací mezi oblíbená luxusní letoviska. Objevte právě tam krásy Kuby a rytmy salsy znějící v ulicích! Možno prodloužit o pobyt v Havaně.

FOTO: ESO travel

Čtěte dále:

Přečtěte si také článek o nejslavnějších kaňonech světa, o thayské Pattaye a americkém luxusním městečku Beverly Hills. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky.

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Jan Švestka & Tomáš Cikán