Hlavní obsah
Pongwe na západě Zanzibaru vypadá nádherně. Foto: bigstock.com

Kam v listopadu? Za adrenalinem do Tanzanie, nebo na kubánské pláže?

Podzimní ochlazení je tady a spousta Čechů přemýšlí o tom, kam před ním uteče. Právě v listopadu se totiž naplno rozjíždí sezóna exotických dovolených a pobytů v „zimních“ destinacích. Na rozdíl od předchozích let v nich ale Češi nechtějí jen ležet na pláži. Chtějí poznávat, sportovat, být aktivní. Kam se tedy v listopadu dá vyrazit?

Pongwe na západě Zanzibaru vypadá nádherně. Foto: bigstock.com
Kam v listopadu? Za adrenalinem do Tanzanie, nebo na kubánské pláže?

Tradičně oblíbené Thajsko v posledních letech dohání Mexiko, mezi stálice se už řadí Kuba a Dominikánská republika, poměrně blízké Emiráty a netradiční Keňa a Zanzibar. To jsou exotické destinace, do nichž Češi v zimě vyrážejí a kde už nechtějí jen ležet na pláži a trávit dovolenou pasivně.

Naopak. Stále více se prosazuje požadavek na aktivní strávení dovolené. Když už člověk odletí téměř na opačnou polokouli, chce logicky vidět a zažít co nejvíc, a ne jen pláž u hotelu, bazén a místní promenádu, potvrzují delegáti cestovních kanceláří. Proto se v nabídkách cestovek objevují kromě klasických pobytových a poznávacích zájezdů i jejich kombinace.

Adrenalinová Keňa

Ne, adrenalin vám tady nezvednou (ne)úrovní v hotelovém resortu. Ty jsou tady naopak na velmi slušné úrovni, a čím jižněji po pobřeží Keni jedete, tím jsou luxusnější. Příkladem budiž letovisko Diani, které úrovní služeb převyšuje i mnohé slavné resorty v Asii.

Pobyty v Keni a na Zanzibaru se nejčastěji kombinují s cestami na safari.

Foto: archiv autora

Adrenalin vám tu může zvednout cesta na safari, se kterou se cesty do Keni nejčastěji spojují. Několik dní v národních parcích, brzké ranní vstávání na safari, protože právě ráno jsou zvířata nejaktivnější, celé dny na čerstvém vzduchu a logicky únava, která po několika dnech přijde. I proto je druhá část pobytu situovaná na pobřeží a probíhá v duchu klasické „plážové“ dovolené. Kromě Keni se na východ Afriky létá i na Zanzibar, který je ještě luxusnější.

Plážová Kuba

Mezi Čechy je oblíbená také Kuba, kam se nejčastěji jezdí na takzvanou Kubánskou riviéru, tedy na pláže v okolí letoviska Varadero. Jejich celková délka je zhruba 20 kilometrů a téměř všude je vstup do vody velmi pozvolný, a tudíž opravdu příjemný. Ideální místo jak pro opalování a lenošení, tak pro vodní sporty.

Jedna z mnoha krásných zapadlých pláží na pobřeží Kuby.

Foto: bigstock.com

Horká zima ve Spojených arabských emirátech

Léto je v Emirátech nesnesitelné, teplota jen málokdy padá pod čtyřicítku. Podzim a zima jsou v tomto směru příjemnější. V teplotách okolo pětadvaceti stupňů je mnohem větší manévrovací prostor pro fakultativní výlety, nákupy, sport…

Dubaj už není nesplnitelný sen. Ceny zájezdů jsou celkem příznivé.

Foto: ESO travel

Emiráty jsou pro Čechy navíc poměrně blízkou destinací a ceny zájezdů sem jsou příjemné. Už dávno neplatí, že spatřit Dubaj na vlastní oči zruinuje rozpočet.

Inzertní sdělení: Vydejte se za exotikou!
 

Vzhůru do Afriky!

Okruh výkladní skříní černé Afriky kombinuje setkání s tisícovými stády divoké zvěře, původními obyvateli a pobytem na exotickém Zanzibaru. Vydejte se  na 14denní zájezd divočinou Keni a Tanzanie se stylovou tečkou v podobě pláží na Zanzibaru.

Velký okruh Kubou

Procestujte za 10 dnů nejkrásnější místa Kuby. Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de Cuba a Granma. Santiago je druhým turisticky nejoblíbenějším městem, poznáte i atmosféru staré Havany a pláže na Varaderu. Česky hovořící průvodce.

Čtěte dále:

Přečtěte si článek o nejlepších plážích mimo letní sezónu, navštivte 1500 králů na jednom místě a zjistěte, kterých pět ostrovů je tak krásných, že se vám z nich zatočí hlava. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky.

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán

Anketa
Kam byste se v zimě nejraději vydali?
na Zanzibar
11.2 %
do Keni
5.1 %
na Maledivy
12.2 %
do Mexika
9.2 %
do Emirátů
2 %
na Kubu
48 %
jinam
12.3 %
Celkem hlasovalo 98 čtenářů.

Kuba, Dominikána, pobřeží Mexika

Vzdálenější, ale i tak oblíbené destinace leží v Karibiku a jeho okolí. I tady je dnes možné vyměnit „válecí“ dovolenou za kombinaci odpočinku a akce.

Na Kubě tak můžete zažít pravý kurz salsy, který doplňují poznávací procházky po Havaně, poznat vnitrozemí Kuby během adrenalinové jízdy džípem, nebo se potápět v okolí některého z ostrůvku, které jsou při pobřeží hlavního ostrova.

 

Dominikánská republika je karibskou jedničkou v oblasti golfu. Proslulá je zejména oblast v okolí Punta Cana. A i tady je samozřejmě možné strávit velkou část dovolené na palubě lodi a následně se šnorchlem, nebo kompletní potápěčskou výbavou pod vodou.

 

Mexiko se stává v posledních několika sezonách stále oblíbenější. Tady se nejčastěji volný čas tráví poznáváním mayských památek. Není divu, jen na poloostrově Yucatan jich je několik světoznámých.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Související články

Výběr článků