Hlavní obsah
Zámecký hotel Chateau Herálec na Vysočině skončil mezi deseti nejlepšími ve své kategorii. Foto: archiv hotelu Chateau Herálec

Žebříček 10 nejlepších zámeckých hotelů světa zve i na Vysočinu

Český luxusní pětihvězdičkový hotel Chateau Herálec na Vysočině se dostal do desítky nejlepších světových zámeckých hotelů. V žebříčku, který sestavil největší cestovatelský portál TripAdvisor, obsadil zámecký hotel ze 13. století na základě hodnocení hostů osmé místo. Ve čtvrtek o tom informovala agentura RTTNews.

Zámecký hotel Chateau Herálec na Vysočině skončil mezi deseti nejlepšími ve své kategorii. Foto: archiv hotelu Chateau Herálec
Žebříček 10 nejlepších zámeckých hotelů světa zve i na Vysočinu

Nejlepším zámeckým hotelem na světě se stal Fonab Castle Hotel na březích skotského jezera Loch Faskally. Na druhém místě skončil Burghotel Auf Schönburg v Německu a třetí je italský hotel Castello di Sinioof z roku 1142.

Na dalších dvou místech skončily rovněž italské hotely Castello di Petroria a Castello di Monternone. Šestou pozici zaplnil anglický hotel Rowton Castle starý 800 let.

Šťastnou sedmičku obsadil velmi romantický Castle in Clarens v Jihoafrické republice. Hned za ním se umístil zámecký hotel na Vysočině Chateau Herálec s anglickým parkem a českými památkami na seznamu UNESCO na dosah.

Poslední dvě místa zabraly irské hotely Ashford Castle, s více než 80 pokoji, a Castle Durrow, u něhož si hosté chválí výbornou kuchyni a příjemný personál.

Ankety portálu TripAdvisor patří mezi nejsledovanější v oblasti cestovního ruchu. Portál měsíčně navštíví téměř 30 miliónů uživatelů, což je největší internetová cestovatelská komunita.

Turisté při svém putování hodnotí například kulturní a přírodní památky, kvalitu ubytování a dalších služeb, ceny nebo chování místních obyvatel. Česká verze portálu funguje od loňského roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků