Hlavní obsah

Tisíce nejrůznějších kondomů jsou k vidění v bizarním thajském muzeu

Thajsko si člověk spojí zejména s buddhistickými památkami, romantickými plážemi či pověstným street foodem. Země ovšem patří také k největším výrobcům kondomů na světě, a tak není překvapením, že tomuto výrobku zasvětila i jedno poněkud bizarní muzeum. Nachází se v budově tamního ministerstva zdravotnictví.

Tisíce nejrůznějších kondomů jsou k vidění v bizarním thajském muzeu

Muzeum kondomů není dílem žádného jednotlivce, jde o státní instituci, která je součástí budovy thajského ministerstva zdravotnictví ve městě Mueang Nonthaburi. Ve dvou místnostech tu jsou k vidění tisíce kondomů různých barev i od různých výrobců. Podle agentury Newsflare ale muzeum není nikterak propagováno a turisté ho navštěvují jen zřídka.

Instituce není primárně určena ani zahraničním návštěvníkům, jejím cílem je zbourat tabu, které v Thajsku ohledně tohoto artiklu panuje. Lidé se mají dozvědět, že prezervativy nejsou jen účinnou ochranou proti početí, ale také proti pohlavním nemocem.

Jde o edukaci

První ze dvou místností disponuje konkrétními kondomy a různými plakáty, které upozorňují na důležitost ochrany zdraví. Ve druhé místnosti návštěvníci naleznou nejrůznější objekty falických tvarů, které jsou používány k otestování síly a odolnosti kondomů. Čas od času zaměstnanci muzea předvedou návštěvníkům názornou ukázku, jak takové předměty fungují.

Nejsou to výhradně kondomy, na které se muzeum zaměřuje. Vystaveny jsou i různé sexuální pomůcky, včetně obří vakuové pumpy nebo lubrikačních gelů. I tyto exponáty se ovšem nesou ve znamení edukace a nemá jít o nic prvoplánově lascivního a pobuřujícího.

Server CNN poznamenává, že Thajsko patří k největším výrobcům kondomů na světě. Dokonce pokořilo i Nizozemsko, kde se vyrábí prezervativy značky Durex.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků