Hlavní obsah
Letiště Fiumicino. Foto: Profimedia.cz

Letiště Fiumicino v Římě je nejefektivnější v boji s covidem, tvrdí experti

Letiště Fiumicino v italském Římě obdrželo jako první na světě pět hvězdiček za bezpečnostní a hygienické standardy při boji s koronavirem. Prestižní ocenění mu udělil portál Skytrax, který se zabývá hodnocením letišť a aerolinek.

Letiště Fiumicino. Foto: Profimedia.cz
Letiště Fiumicino v Římě je nejefektivnější v boji s covidem, tvrdí experti

Při hodnocení zaměstnanci Skytraxu zohledňovali hned několik faktorů, mimo jiné přístup personálu, kontroly cestujících a podobně. Na letišti Fiumicino ocenili především efektivní značení a informační systém nebo tým specialistů, který dohlíží na dodržování společenského odstupu i používání roušek v prostorách, kde proudí větší množství lidí.

Římské letiště navíc přeorganizovalo svůj chod. Příjezdy jsou realizovány výhradně na terminálu 3, zatímco ty další slouží pro odlety a navazující lety.

Fiumicino podle serveru Independent rovněž testuje různé technologické metody pro dosažení větší čistoty, a to hlavně v místech, kde opět dochází k většímu shluku lidí, zejména na eskalátorech a ve výtazích.

„Letiště Řím-Fiumicino odvedlo skvělou práci v dodržení antikoronavirových protokolů, které zajišťují bezpečnější prostředí pro zákazníky i personál,“ uvedl za Skytrax Edward Plaisted. „Co se týče hygieny rukou a sociálního odstupu, letiště na obojí velmi dbá a dohlíží na dodržování,“ doplnil.

Ostatní dostala tři hvězdy

Šéf letiště Marco Trone za ocenění poděkoval a vyzdvihl práci personálu. „Jde o význačnou mezinárodní pozornost, která ukazuje, že preventivní zásah umožňuje letištím italského hlavního města pokračovat v provozu za maximálně bezpečných podmínek,“ uvedl.

Skytrax začal letištím přidělovat hvězdičky za koronavirová opatření v průběhu srpna. Zatím jsou do hodnocení zahrnuta letiště Heathrow v Londýně, ve španělské Malaze a ve francouzském Nice. Všechna získala tři hvězdičky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků