Hlavní obsah
Západ slunce z vrcholu chrámu Pre Rup má své kouzlo. Foto: Jakub Kynčl, Novinky

Kambodža bude požadovat zálohu za vstup do země

Kambodža plánuje pro zahraniční turisty zavést velmi tvrdý požadavek ke vstupu. Příchozí cestovatelé budou muset uhradit zálohu přes 56 tisíc korun za náklady spojené s koronavirem. V nich mají být zahrnuty povinné testy, ubytování ve vybraném hotelu a další. Zdravým turistům se peníze po odečtení všech výloh vrátí, píše server Independent.

Západ slunce z vrcholu chrámu Pre Rup má své kouzlo. Foto: Jakub Kynčl, Novinky
Kambodža bude požadovat zálohu za vstup do země

Kambodžské ministerstvo zahraničí ve svém věstníku uvedlo, že koronavirová záloha může být zaplacena v hotovosti nebo kartou. Bude vyžadována po všech, kteří do země přijedou. Aby země zabránila šíření covidu-19, budou muset turisté podstoupit test. Povinné poplatky se vztahují také na převoz z letiště do testovacího centra a následně na pobyt ve vybraném hotelu, kde počkají na výsledky.

S trochou štěstí přijdou turisté jen o tři tisíce korun a zbytek jim bude vrácen. Dalších 14 dní ale stejně bude nutné strávit v karanténě v libovolném ubytovacím zařízení.

Pokud ale byť jen jedinému člověku ze stejného letu vyjde test na covid-19 pozitivně, do nařízené karantény poputují naprosto všichni. A také si náklady uhradí.

Za dva týdny izolace v pevně daném hotelu turisté zaplatí přes 27 tisíc korun, včetně stravy, praní prádla a dalších služeb. Po uplynutí té doby bude následovat druhý test. I ten bude třeba uhradit.

Uhradí i léčebné výlohy

Pokud vyjde znovu pozitivně, bude nutná hospitalizace a léčba v nemocnici v Phnompenhu, a to už se náklady za výlet do Kambodže vyšplhají do skutečně závratných výšin. Ministerstvo zahraničí nekompromisně upozornilo, že kdyby náhodou pozitivní pacient zemřel, poplatek za kremaci činí 28 tisíc korun.

Podle odborníků z oblasti cestovního ruchu je tento přístup zcela ideální k tomu, odradit veškeré návštěvníky. Kambodža je totiž populární zejména mezi batůžkáři, jejichž rozpočet bývá mnohdy mnohem nižší než záloha, kterou by měli po příletu uhradit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků