„Je to úspěch kubánských občanů i všech fanoušků a turistů, kteří Havanu milují natolik, že pro ni hlasovali. Jedná se o velmi důležité uznání, protože vytváří vědomí — vědomí o nutnosti zachování budoucnosti města,“ prohlásil při odhalení slavnostního památníku s plaketou zakladatel nadace New7Wonders Bernard Weber.

S téměř pětisetletou historií se Havana vypracovala na jedno z nejnavštěvovanějších míst v Karibiku. Mezi nejvyhledávanější památky ve městě patří například hrad Morro, divadlo Alicia Alonso či symbol kubánské metropole socha Giraldilla.

Sedm nejobdivuhodnějších měst na světě
1.   Bejrút, Libanon
2.   Dauhá, Katar
3.   Durban, Jihoafrická republika
4.   Havana, Kuba
5.   Kuala Lumpur, Malajsie
6.   La Paz, Bolívie
7.   Vigan, Filipíny
 Zdroj: New7Wonders.com

„Tato pocta se vztahuje k našim kořenům, kultuře a diverzitě, která v kubánské populaci je. Je to kontrast nového se starým, který se stále více prosazuje a dělá Havanu tak jedinečnou,“ svěřila se s pocity jedna z obyvatelek města Yelina Aguilera.

Ostrov čelí přívalu turistů

Ocenění přišlo v době, kdy Kuba velmi znatelně pociťuje velký zájem turistů po uvolnění vztahů se Spojenými státy americkými. [celá zpráva]

Minulý rok navštívil Kubu rekordní počet cestovatelů, zhruba 3,52 miliónu, od roku 2014 je to nárůst o 17,4 procenta.

Havana

V budově El Capitolio sídlí Akademie věd, dříve Úřad vlády.

FOTO: Profimedia.cz

Havana byla založena v roce 1515 španělskými kolonizátory a právě odsud byly vypravovány další objevitelské a dobyvatelské expedice. Později, někdy v 18. a 19. století, město vzkvétalo natolik, že se mu začalo přezdívat Paříž Karibiku. Z té doby pochází nejvíce proslulých památek, které dělají Havanu tak jedinečnou.