Z původních dvou a půl kilometru se Jihoštýrská vinná stezka prodloužila na víc než 20 kilometrů. Turisté na ní poškádlí prakticky všechny své smysly. Putují totiž na pohled malebnou a zároveň voňavou krajinou s vinicemi, smíšenými lesy, ovocnými sady i dýňovými poli. Během zastávek pak koštují zdejší speciality, nejen ty vinařské.

Milovníci dobrého vína stezku samozřejmě ocení nejvíce. Nabízí se jim totiž zhruba sto moderních i tradičních vinařství, z nichž většina má vlastní šenk. Na pohodové posezení a pořádný dlabanec pak zvou tři desítky restaurací a hostinců. Kdo by se chtěl zdržet několik dní, aby nasál plnými doušky vše, co Jihoštýrská vinná stezka nabízí, může využít některého z více než dvou tisíc lůžek připravených právě pro turisty.

Úchvatná zeleň a vinice jižního Štýrska

Úchvatná zeleň a vinice jižního Štýrska

FOTO: Profimedia.cz

K příležitosti oslav výročí se letos v létě na trase stezky budou konat mimo jiné hostiny, pikniky a degustace. Jestli jste se do těchto končin už delší dobu chystali, je načase pomalu balit kufry. Právě letos máte šanci na stezce zažít něco navíc. Rozsáhlé plochy vinic v plném květu budou k vidění až do konce září.