Bílé písky jsou od 30. let minulého století chráněným územím White Sands National Monument. Rozprostírají se mezi pohořími San Andreas a Sacramento. Tento unikátní přírodní úkaz leží v nadmořské výšce 1291 metrů.

Tip: Ideálním časem pro návštěvu Bílých písků rozhodně není období letních prázdnin. Příjemnější klima nabízí zdejší krajina v podzimních nebo jarních měsících.

Zvláštností zářivě bílé pouště na území Nového Mexika v USA je především to, že není tvořená pískem, nýbrž sprašovým sádrovcem. Díky tomu a rozloze přes 700 kilometrů čtverečních je největší sádrovcovou pouští světa. Dojem výjimečnosti vyvolává už na první pohled.

Ačkoliv by se pouštní krajina mohla zdát pro život až příliš nehostinná, živočichové i rostliny tady přežívají

Ačkoliv by se pouštní krajina mohla zdát pro život až příliš nehostinná, živočichové i rostliny tady přežívají.

FOTO: Profimedia.cz

Duny, kam jen oko dohlédne. V nich tenké rýhy, jako by někdo vzal hrábě a celou tu obří plochu „učesal“. I kdyby se vám při návštěvě Bílých písků zdálo, že jste se ocitli úplně sami na konci světa, vězte, že tu život existuje. V drsných pouštních podmínkách si umí poradit velké množství živočichů, mezi nimiž jsou třeba hraboši, jestřábi nebo supi.

Zástupy turistů tady nečekejte. Pravděpodobně budete široko daleko sami

Zástupy turistů tady nečekejte. Pravděpodobně budete široko daleko sami.

FOTO: Profimedia.cz

Jestli toužíte po netradiční romantice, Bílé písky vás zcela jistě nadchnou. Po jemných bílých dunách se můžete projít bosky při svitu hvězd a měsíce, nebo si tady alespoň v podvečer vyčkat na západ slunce. Během dne vás pro změnu oslní sytě modré nebe, které jen sem tam zdobí několik vznášejících se obláčků. Ty, když přimhouříte oči, dokonale splynou s dunami. Zkrátka se tu pohybujete po dalším kousku ráje na zemi.