ČSA rozšířily letový řád o dvacítku nových spojů do Asie. Jsou mezi nimi turisticky oblíbené lokality jako Kota Kinabalu na Borneu, tichomořské ostrovy Guam a Palau, indonéská Jakarta či malajské hlavní město Kuala Lumpur.

"Mezi nejoblíbenější dovolenkové cíle z pohledu českého trhu patří u Českých aerolinií například Paříž, Milán, Řím a Barcelona. Velký zájem je také o novinku v letovém řádu - Nice na Azurovém pobřeží Francie," popisuje mluvčí ČSA Daniel Šabík.

K moři i z Brna a Ostravy

Letní letový řád SmartWings, značky spadající pod společnost Travel Service, láká na pravidelné spojení mezi Prahou a Dubrovníkem v Chorvatsku či irským Dublinem. Dále nabídne přímé cesty z pardubického letiště na řecký ostrov Rhodos nebo z Ostravy a Brna do tuniského Monastiru. Aerolinie budou provozovat i přímé lety na Ibizu, Kypr, do španělské Valencie či turecké Antalye.

Řadu spojení dopravce už dříve provozoval pro zákazníky různých cestovních kanceláří. Do některých úspěšných dovolenkových destinací, jako je například kalábrijské město Lamezia Terme na jihu Itálie, společnost už nyní pravidelně létá z Prahy. Nově je pak zařadí do letového řádu i z dalších tuzemských letišť. Z Brna se bude létat bez přestupu do dvanácti destinací, z Ostravy do šestnácti.