Hlavní obsah
Oddat se kvalitnímu odpočinku není těžké. Stačí pohodlný nábytek, přátelé a dobré jídlo… Foto: Archiv,

Pohodlně odpočívat není žádná věda

„Jak relaxovat?“ „Jak se bránit stresu?“ „10 způsobů, jak správně odpočívat…“ a mnoho podobných titulků najdete na internetu, v novinách a časopisech. Přitom stačí tak málo… Posadit se do zahrady nebo na terasu do pohodlného zahradního nábytku a problémy všedního dne „nechat za hlavou“.

Oddat se kvalitnímu odpočinku není těžké. Stačí pohodlný nábytek, přátelé a dobré jídlo… Foto: Archiv,
Pohodlně odpočívat není žádná věda

K relaxu je nábytek na zahradu to nejlepší a hlavně… může ho mít každý. Záleží jen na tom, jakému materiálu dáváte přednost a jaký se hodí právě do vaší zahrady. Trvalý zájem je o zahradní nábytek z tropických dřevin. Mezi nejoblíbenější přitom dlouhodobě patří vysoce odolný tropický teak. Nevadí mu vlhko, takže může být umístěn i v blízkosti bazénu, a proslulý je svou pevností. Bez ošetření olejem získá přirozenou stříbrnošedou patinu.

Odolný eukalypt – nejenže vypadá v zahradě či na terase pěkně, ale je opravdu lehký, takže se snadno přenáší, zároveň velice pevný a stabilní.

Foto: Archiv,

Novinkou, která rychle přitáhla pozornost, je nábytek z tropického eukalyptu v pevné hliníkové konstrukci. Působí elegantním dojmem a konstrukce z hliníku zaručuje vysokou pevnost při zachování nízké hmotnosti.

Nábytek ze dřeva nebo moderních materiálů?

Někdo dává přednost tradičním přírodním materiálům, někomu se více líbí moderní styl v podobě tahokovu, hliníku nebo ratanu. Zahradní nábytek z tahokovu je opatřen speciální úpravou elotherm, která chrání kov před korozí, poškozením i povětrnostními vlivy, nebo vrstvou ze speciálních polymerů a hliníku, thermosintu. Díky tomu se povrch nábytku na sluníčku nerozpálí a ve stínu nestudí.

Povrch nábytku z tahokovu opatřený vrstvou thermosint se na sluníčku nerozpaluje.

Foto: Mountfield,

Do oka vám padne zahradní nábytek ze slitiny mědi a hliníku – duralu. Ten je oproti čistému hliníku nepatrně těžší, ale až 5x tvrdší a pevnější. Nábytek nebledne, je lehký, stabilní a vysoce odolný vůči korozi.

Zahradní nábytek ze slitiny mědi a hliníku je lehký, zároveň však velice pevný a odolný.

Foto: Archiv,

Vyšší řada tohoto nábytku má dokonce pohodlné polstrování integrované v sedací a opěrné části. Nepotřebujete tedy žádné další podsedáky a polštářky.

Odolnost vůči UV záření i značným výkyvům v teplotách zaručuje zahradní nábytek z ratanu. Mezi významné přednosti patří jednoduchá údržba a stálost barvy. Výhodou je kombinovatelnost s jinými materiály, především se dřevem.

Zaujme na první pohled. Hliníkový nábytek s integrovaným polstrováním je novinkou v zahradním nábytku.

Foto: Archiv,

Málokdo ví, že zahradní nábytek se vyrábí dokonce i z vysoce dekorativního mahagonového dřeva. Dřevo používané i pro výrobu lodí a masivních sudů je silné, odolné, tvrdé a voděodolné. Perfektně drží tvar, při působení počasí se nekroutí a nesmršťuje. U některých prodejců je tento nábytek ošetřen lakem s UV ochranou.

Dvakrát měř, jednou řež aneb Výběr nepodceňujte…

Výběrem zahradního nábytku, na který se vztahuje dlouhá záruka, eliminujete riziko nákupu nekvalitního zboží. Příčky židlí blízko u sebe naznačují, že výrobce nešetřil na materiálu. Výhodou je rovněž ergonomické tvarování sedáku a opěradla. Kvalitní židle mají područky, nutností je možnost polohování, u pevných křesel pak stohování. Oceníte ho při uskladňování. Prověřte pevnost spojů nábytku a provedení svárů.

Ptejte se, zda máte možnost nakombinovat si nábytkovou sestavu podle svých představ a zda je polstrování již v ceně křesla. U stolů hledejte otvor pro slunečník a možnost rozkládání desky. Někteří prodejci vám nábytkovou sestavu dovezou zdarma až domů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků