Hlavní obsah
Pro chvíle odpočinku přes den i na spaní v noci slouží venkovní ložnice. Foto: Archiv čtenáře (7x)

Venkovní ložnici se zavěšenou postelí si majitel vyrobil sám a nedá na ni dopustit

Náš čtenář Jiří z Prahy je v oblasti práce se dřevem samouk. Protože se mu ale stala velkým koníčkem, výsledky stojí zato. Na zahradě vytvořil nejprve příjemné posezení, a když bylo hotové, rozhodl se přidat ještě novinku - venkovní ložnici. Je vybavená závěsnou postelí, s partnerkou v ní již strávili v poslední době několik nocí a nemohou si to vynachválit. Přes den ji využívají k odpočinku a relaxaci.

Pro chvíle odpočinku přes den i na spaní v noci slouží venkovní ložnice. Foto: Archiv čtenáře (7x)
Venkovní ložnici se zavěšenou postelí si majitel vyrobil sám a nedá na ni dopustit

Ložnice vznikla na místě starého sušáku na prádlo. V bezprostřední blízkosti zahradního posezení. „Po letním sezení v pergole jsem hledal nějaké pohodlí a stále přemýšlel o závěsné houpací síti. Jenže nám chyběl prostor a komerční výrobky se mi nelíbily. A tak jsem zrušil mamince sušák na prádlo a vytvořil tuto venkovní ložnici se závěsnou postelí,“ napsal nám Jiří.

Práce se dřevem je Jiřího koníčkem.

Foto: Archiv čtenáře

Stejně, jako v předchozích případech, práce vesměs zvládl sám. „Všechny dřevěné trámy a prvky jsem vyrobil ze syrového dřeva, které jsem si ohobloval a opracoval.“

Rám postele si Jiří vyrobil sám. Matraci si vypůjčil od dcery.

Foto: Archiv čtenáře

Ložnice je postavena na půdorysu o rozměrech cca 3m x 2,5m a dosahuje výšky 2,20m. Samotné lůžko je velké 140 cm x 200 cm. Matraci na ně Jiří „zabavil“ dceři s tím, že až přijede z tábora, koupí jí novou.

Nastřechu použil Jiří krytinu Bramac. která je i na sousedním posezení.

Foto: Archiv čtenáře

Ložnici náš čtenář s partnerkou využívá přes den k odpočinku, třeba ke sledování televize, a párkrát v ní spali i přes noc. „Musím říci, že jsem se v teplých měsících už dlouho tak dobře nevyspal,” pochvaluje si.

Postel je zavěšena na lanech.

Foto: Archiv čtenáře

Závěsné lůžko nezvolil náhodně. Pro tuto variantu spaní se rozhodl na základě článku upozorňujícího na blahodárný vliv houpání na člověka, který prý kdesi četl.

Z postele je možné ve velkém pohodlí například sledovat i televizi.

Foto: Archiv čtenáře

„Na střechu jsem použil pálené tašky Bramac, které jsou i na vedlejším posezení. Chodník vedoucí k posteli a posezení chci nechat na konstrukci porůst popínavou vistárií, jež v době květu působí malebně,“ plánuje Jiří.

Okolí ložnice bude ještě zdpbit romantická vistárie.

Foto: Archiv čtenáře

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků