Hlavní obsah
Hmyz může zůstat jen motivem na krytech misek. Foto: Helen Round

Tipy na elegantní servírování jídla venku bez hmyzích strávníků

Letní počasí bezpochyby vybízí ke stolování venku. To ale často znepříjemňují nevítaní hmyzí strávníci. Máme pro vás tipy na to, jak před nimi své pokrmy ochránit, aniž by servírování ztratilo na kráse. Stylové poklopy a kryty oceníte i v interiéru pro uchovávání potravin.

Hmyz může zůstat jen motivem na krytech misek. Foto: Helen Round
Tipy na elegantní servírování jídla venku bez hmyzích strávníků

Pokud chcete, aby se hmyz vaší hostiny neúčastnil, je třeba, aby byly všechny pokrmy dostatečně chráněny. Volte proto takové servírovací kousky, které lze uzavřít. Skleněnými poklopy můžete venku chránit různé pokrmy a v interiéru je využít pro servírování aromatických a zrajících sýrů.

Volte kousky, které jdou uzavřít. Karafy s víčky i skleněné poklopy zajistí příjemné servírování v exteriéru bez obtěžujícího hmyzu.

Foto: Garden Trading, Einrichten-design

Rozměrné poklopy, které připomínají spíše sítko, oceníte při servírování všech druhů moučníků a sladkostí, které má hmyz obzvlášť v oblibě. Pokud zvolíte elegantní dekorativní kousky, třeba s motivy květin nebo listů apod., nemusíte mít obavy, že by servírování ztratilo na stylovosti.

Poklopy chránící před hmyzem mohou mít i dekorativní funkci.

Foto: Annabel James

Mísy se salátem můžete opatřit potahy, které pokrmy ochrání i proti vlhkosti nebo rozpálenému slunci. V interiéru je pak oceníte třeba při kynutí těsta. To zase nahradí utěrku na míse.

Potah na mísu může chránit před hmyzem i deštěm.

Foto: Solus Decor

Velkým hitem poslední doby jsou retro zavařovací sklenice s uzávěrem. V nich tak můžete stylově servírovat paštiky, nakládanou zeleninu nebo i dezerty. Na pečivo pak volte sáčky, které ho ochrání jak před hmyzem, tak před okoráním.

Pečivo chraňte v sáčcích a drobné pochutiny servírujte ve stylových retro zavařovacích sklenicích.

Foto: Helen Round

Pokud rádi trávíte v létě čas venku ve stylovém prostředí a baví vás zkrášlování okolí, možná vás zaujme trend poslední doby, kterým je stanování v boho stylu. Během takového pobytu v přírodě stylové kousky, které ochrání jídlo před hmyzem, oceníte dvojnásob.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků