Hlavní obsah
Pomůcka s trefným názvem sushi bazuka pomůže v přípravě pokrmu i těm méně zručným. Foto: Monsterzeug

Pobyt doma si můžete zpestřit přípravou sushi. S vhodnými pomocníky to zvládne každý

Inspirace k činnostem, které lze vykonávat v klidu domova, přijde teď vhod víc než kdy jindy. Dobrým tipem na zpestření jídelníčku i náplň volného času je výroba japonského pokrmu sushi. Díky vhodným kouskům na jeho výrobu nebo servírování ji zvládne i naprostý amatér.

Pomůcka s trefným názvem sushi bazuka pomůže v přípravě pokrmu i těm méně zručným. Foto: Monsterzeug
Pobyt doma si můžete zpestřit přípravou sushi. S vhodnými pomocníky to zvládne každý

Dobrým tipem na pomocníka při výrobě je tzv. sushi bazuka. Uvařená rýže se vloží do formy pomocí lžíce a pístem se vytvoří uprostřed díra. Přidají se zvolené přísady do náplně sushi a slisuje se rolka, která se následně obalí v řase a nakrájí na kolečka.

Ti, kdo to moc neumí s hůlkami nebo se s nimi teprve učí, pak ocení příbor, který je na konci spojený. Manipulace s ním je tak jednodušší.

Dobrým pomocníkem se mohou stát hůlky, které jsou spojené, nebo cestovní varianta skládacích příborů.

Foto: TakaTomo, Yellow Octopus

Při servírování sushi nezapomeňte na keramické podložky pod hůlky. Díky nim si od sójové omáčky nezašpiníte prostírání a servírování bude také působit mnohem profesionálněji.

Abyste si nezašpinili ubrus, nezapomeňte na odkládací panenky na hůlky.

Foto: Hands On Workshop

Na přípravu sushi budete potřebovat i srolovatelnou podložku, mističky na omáčku, dřevěnou lžíci na míchání rýže, ostrý nůž a někteří i tvořítka.

Pokud nechcete vše shánět jednotlivě, můžete si pořídit rovnou celý set na výrobu sushi, který obsahuje vše potřebné včetně hůlek.

Všechny pomůcky včetně tvořítka si můžete koupit v praktickém setu.

Foto: Yellow Octopus

Při servírování sushi si dejte záležet i na výběru servírovacího podnosu. V kurzu je servírování sushi na černých břidlicových podložkách, talířích v přírodním stylu ve tvaru listů nebo kouscích, které imitují krásy mramoru.

Pokud se vám sushi na první pokus nepovede, dožeňte estetiku trendy talíři ve tvaru listů.

Foto: Easy Life

Pokud vám docházejí nápady na aktivity, které se dají provozovat v klidu domova, vyzkoušejte třeba interiérové houpačky. Ty ocení zejména děti, kterým může pohyb venku chybět.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Doma můžete také meditovat a hrát hry na trendy meditačních polštářích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků