Hlavní obsah
Děti si zamilují knihovny ve tvaru zvířat. Foto: Red Candy

Jak přimět děti ke čtení? Zkuste je motivovat hravými knihovnami

Pokud chcete, aby děti měly hezký vztah ke knihám a ideálně v tomto náročném období i více četly, zkuste je motivovat hravými a nápaditými knihovnami. Kousky s motivy zvířat bezpochyby zpestří všechny dětské pokoje. Barevně uměřenější varianty pak neurazí ani v obývacích pokojích.

Děti si zamilují knihovny ve tvaru zvířat. Foto: Red Candy
Jak přimět děti ke čtení? Zkuste je motivovat hravými knihovnami

Ideální je, aby děti měly knihy neustále na očích. Pokud budete volit knihovny do společných prostor, volte uměřenější, ale hravé provedení.

Uměřená přírodní barevnost knihoven zajistí, že zapadnou do klasických interiérů i prostor zařízených v trendy boho, Provence nebo přírodním stylu.

Knihovna ve tvaru žirafy zapadne do interiérů v přírodním stylu.

Foto: Beaumonde

Pokud už doma máte klasické knihovny, zkuste je dětem jen zpestřit třeba samolepy s motivy pohádkových postav nebo zvířat. Běžné knihovny se pak dají dekorovat i hravými zarážkami.

Na běžných policích uplatníte zarážky na dětské knihy.

Foto: Red Candy

Ve stísněnějších interiérech bezpochyby oceníte hravé police. Popusťte uzdu kreativitě a zakončete jejich hrany třeba nepoužívanými dřevěnými hračkami, o které pak můžete knihy opřít.

Nápaditou poličku na knihy si šikovný kutil zvládne vytvořit i sám.

Foto: Made By Hand Online

V pokojích malých slečen můžete plně popustit uzdu fantazii a uplatnit třeba knihovny ve tvaru jednorožců nebo princezen. Do společných pokojů sourozenců volte spíš neutrální motivy, jako jsou domky nebo stromy.

Děti ocení jednoduché a nekomplikované tvary.

Foto: Beaumonde, Red Candy

Pokud přemýšlíte, jak děti co nejlépe zabavit doma, motivovat je ke vzdělávání a dopřát jim i co nejvíce pohybu, pak zkuste do interiéru umístit i speciální interiérové houpačky. Díky nim se děti víc zabaví a doma bude veseleji.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků