Jak je u Callebautových staveb typické, věž má natolik charakteristický tvar, že je už teď snadno zapamatovatelným orientačním bodem v dané části města.

Jedenadvacetipodlažní budova má šroubovicový tvar a její povrch by měl být pokrytý zelení. Na fasádách, střeše, v interiéru a na terasách má být vysázeno na 23 tisíc stromů a keřů.

Podle předběžných výpočtů by takové množství zeleně mělo ročně absorbovat 130 tun oxidu uhličitého, což je ekvivalent znečištění způsobeného zhruba 27 automobily.

O dílech Vincenta Callebauta můžete více číst zde:
Z chladné betonové masy bude dům plný zeleně
Moderní obchodní centrum našlo inspiraci v přírodě a tradicích
Ekologický převrat? Architekt plánuje loď, která za plavby čistí řeky
Unikátní futuristické město nese název Sad chutí
Koncept městské farmy má podobu obří vážky, která se usadila uprostřed New Yorku
Oblázkové věže jako možné řešení pro čínské megalopole
Obří vzducholoď by se na obloze mohla objevit v roce 2030

V domě je navrženo na 42 luxusních bytů fungujících trvale udržitelným způsobem, zajímavostí budou chodby s prosklenými podlahami, nebude chybět plavecký bazén.

Elektrickou energii bude dům získávat ze slunce, díky fotovoltaickým panelům s celkovou plochou 1000 m2 umístěným na střeše, v jejímž středu je kruhový heliport.

„Mé návrhy se mohou zdát exotické a futuristické, ovšem jejich podstatou je vždy snaha řešit skutečnou hrozbu, kterou města představují pro lidstvo a ekologickou rovnováhu,” řekl pro CNN Vincent Callebaut.