Hlavními symboly svátku zamilovaných jsou srdíčka, růže, přáníčka apod. Většina z toho v interiéru často působí kýčovitě. I u jejich použití při výzdobě se tak vyplatí střídmost.

Na čem naopak šetřit nemusíte, je množství svíček. Volte různé velikosti a nebojte se kombinovat odlišné tvary. Interiéru připravenému na svátek svatého Valentýna sluší hlavně tlumené nepřímé osvětlení, které navodí intimní atmosféru.

Plovoucí svíčky umístěte na stůl do větší mísy s vodou.

Plovoucí svíčky umístěte na stůl do větší mísy s vodou.

FOTO: Ikea, Kika

Svátek svatého Valentýna je příležitostí dokázat lásku milované osobě. Díky formám na muffiny, vajíčka nebo bábovky ve tvaru valentýnského symbolu lásky můžete potěšit i celou rodinu pokrmy v podobě srdce.

Formy ve tvaru srdce soslouží na pečení bábovky, muffinů, smažení vajíček, výrobu čokoládových bonbonů nebo ledu ve tvaru srdce.

Formy ve tvaru srdce slouží na pečení bábovky, muffinů, smažení vajíček, výrobu čokoládových bonbonů nebo ledu ve tvaru srdce.

FOTO: Very Nice Things, Hunkydory home, Creative Tops

Nezapomeňte ani na stylové servírování. To můžete ozvláštnit červenými ubrousky, které vystřihnete do tvaru srdce nebo ubrousky s natisknutými polibky.

Při servírování pochoutek ve tvaru srdce nezapomeňte na stylové servírovací doplňky. Ubrousky si zvládnete vytvořit z klasických červených i sami.

Při servírování pochoutek ve tvaru srdce nezapomeňte na stylové servírovací doplňky. Ubrousky si zvládnete vytvořit z klasických červených i sami.

FOTO: Wildflower Favours, Poundland

Na slavnostně prostřeném stole vypadají skvěle jemné dekorace ve tvaru srdce složené z plíšků nebo z papíru. Tabuli dekorujte čerstvými okvětními lístky růží.

Mladší generaci sluší růžové květy, které navozují dojem čistoty a něhy, starší generace pak ocení výraznější rudé lístky, které symbolizují vášeň.

Jemné papírové nebo kartonové dekorace oživí interiér a dodají mu slevnostní atmosféru.

Jemné papírové nebo kartonové dekorace oživí interiér a dodají mu slavnostní atmosféru.

FOTO: Sisters Guild, La Maison

Na prostřeném valentýnském stole by nemělo chybět čerstvé ovoce - jahody a maliny. Poslouží jako efektní dekorace a lehce provoní interiér. Prostor dejte i čerstvým květinám jakéhokoliv druhu.

Nezapomínejte na stylové servírování. Jídlo na tácu z růží určitě zpestří valentýnskou snídani. Drinky dekorujte míchátky ve tvaru srdce a šampaňské servírujte do srdcovitých skleniček.

Nezapomínejte na stylové servírování. Jídlo na tácu z růží určitě zpestří valentýnskou snídani. Drinky dekorujte míchátky ve tvaru srdce a šampaňské servírujte do srdcovitých skleniček.

FOTO: KICO Products, Poundland

Na Valentýna se totiž vyplatí věnovat pozornost i vůním. V interiéru tak užijete aroma lampy i katalytické lampy. Hodí se vůně růží, mimózy, levandule, vanilky, šeříku nebo pivoněk.