Hlavní obsah
Obývací pokoj Jana Bendiga Foto: Jan Handrejch, Právo

Jan Bendig si pořídil nový dům, stěhování stihl těsně před karanténou

Příběh o hledání nového domova zpěvákem Janem Bendigem má hezkou pointu. Tak dlouho jezdil se svým partnerem na návštěvu ke kamarádce Monice Bagárové, až koupili sousední dům. Krátce před jeho úplným dokončením původním majitelem.

Obývací pokoj Jana Bendiga Foto: Jan Handrejch, Právo
Jan Bendig si pořídil nový dům, stěhování stihl těsně před karanténou

Navíc se nastěhovali den před vyhlášením tvrdých protikoronavirových opatření!

„Opravdu jsem tu mockrát koukal přes zeď a říkal si, jaké má Monika pěkné bydlení a že by se nám tu také líbilo. Už proto, že z přírody jsme za dvacet minut po Strakonické na Smíchově,“ usmívá se náš hostitel, když nás provází přízemní novostavbou, jejíž interiér ještě není doladěn do posledního detailu.

Ale vkus a záměr partnerů je zřejmý stejně jako jejich souhra. Ostatně Lukáš Rejmon je zpěvákovi i manažerem a režisérem videoklipů, ve kterých si někdy střihne i nějakou tu hereckou roli.

Propojený prostor

„Mám rád bílou a prostě čisté prostředí, nějaké výrazné barvy tu nebudou nikdy. Kromě šedé stěny za televizí, kde brzy chceme mít i krb. Nedávné období bylo opravdu i psychicky náročné a nedařilo se mi tu ani skládat (leda nábytek), žádné nápady nepřicházely. Ale pořád mi tu bylo líp než být ještě v žižkovském podnájmu, i když Žižkov zůstává mojí srdeční záležitostí,“ vzpomíná Jan, ze kterého se v poslední době stal (spolu s bratrem) i úspěšný a oceňovaný youtuber…

V době karantény bylo natáčení videí jeho dobře placenou prací.

Janovu příslušnost ke stavu showbyznysovému potvrzuje i malá místnost, kterou proměnil na pohodlnou šatnu. Těžko na první pohled rozlišit, co je ještě kostým, a co už je civilní oblečení.

Ostatně sám zpěvák nám při předvádění některých modelů se smíchem potvrzuje, že v tom sám nemá kolikrát jasno.

Malý pokoj se stal praktickou zpěvákovou šatnou. Ještě přibudou police na sbírku bot.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Praktický dům do „L“ s dlouhou chodbou a dveřmi do pěti místností i garáže pod jednou střechou má více vstupů na zahradu, včetně velkých francouzských oken.

Komu se nelení…

„Ještě nás čeká spousta práce na zahradě. Teda spíš Lukáše. Nejdřív vykopání místa na bazén. Ale už teď venku rádi grilujeme a radujeme se z návštěv, kterých jsme si v minulých měsících neužili. Bývá nás tu i patnáct a připravujeme třeba choreografie do klipů. Mně to dává dost zabrat, protože tanečník nejsem. A zahradník ze mě nikdy nebude. Už jsem zabil několik kytek,“ přiznává úspěšný „absolvent“ a fanda televizní „federální“ soutěže o titul Superstar.

Už teď je poměrně prostorný a téměř rovný pozemek příjemným místem k posezení na zápraží či vykouření cigaretky. Pozemek vyhovuje i dvěma psíkům, kteří jsou sice přítulní, ale mezi sebou si nic nedarují. Parcela tak zatím v pohodě čeká, až se stane zahradou s různými zákoutími.

Propojení se zahradou je zásadní předností příjemného a přízemního stavení.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Jan s Lukášem si mohou z obývacího pokoje s kuchyní užívat výhledu úzkými, avšak vysokými okny na vzrostlé stromy u sousedů, kteří neváhali do zakládané zeleně hodně investovat.

„Ještě sem plánujeme spoustu dalších věcí, včetně závěsů, polštářů i toho krbu. Na zdi v předsíni zatím visí rámečky bez fotek…“ vypočítává rodák z Hradce Králové. Od šestnácti let – po pěvecké soutěži – žil v Praze a nyní zapouští kořeny ve svém domě.

Kořeny a inspirace

„V Hradci jsem vyrůstal v bytovce, pak jsme byli také na baráku, ale tam všechno dělal táta,“ vzpomíná šestadvacetiletý zpěvák zvykající si na vlastní bydlení.

„Při dokončovacích pracích na domě jsme to měli s Lukášem rozdělené podobně jako v našich profesích. Manažer jednal s firmami a řemeslníky, přestože jsme přišli vlastně do hotového, a já se soustředím spíš na vybírání designových detailů, i když samozřejmě vše spolu probíráme a shodujeme se.“ Atmosféru kolem koronaviru vnímají všichni. Jan Bendig není výjimka:

„Nic ze mě nešlo a pořád jsem si říkal, kdy už to přijde. Nápady ale nepřicházely. Nemám rád se do něčeho tlačit, tak jsem to nechal být a nedávno jsem během krátké doby složil tři písničky a teď už natáčíme nový videoklip. Mám za sebou dvě vydaná alba a potěšilo mě, že z nich fanoušci mají radost.

První desku jsem vydal teprve před pěti lety. Takže si nestěžuji, ale při koroně jsem si kladl otázku, čím se budu živit. Jiné práce se nebojím. Nikdy bych nečekal, že budu s bráchou úspěšný youtuber! Máme i milionová zhlédnutí.“

V kontaktu s fanoušky, třeba přes Instagram, byl Jan Bendig i v minulých měsících pořád. „I když si zachovávám určitou míru soukromí. Třeba i letošní ročník Superstar byl i pro mě opravdu zvláštní. Nejen proto, že v něm zkoušel štěstí i můj bratr, ale v porotě byla Monča, se kterou jsme tenkrát byli v soutěži největší puberťáci a blázni, jací tam mohli být. A ještě Markéta Konvičková. Ta tu byla zrovna nedávno na návštěvě a také se jí tu líbí.“

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků