Hlavní obsah
V hlavním obytném prostoru dominuje vestavná kuchyňská linka. Foto: Jiří Ernest a časopis Bydlení mezi panely

Interiér malého bytu v pánském stylu

Architekti dostali za úkol navrhnout pro kamaráda kompletní interiér jeho nově budovaného bytu 1+kk s prostornou terasou v novostavbě domu v Havlíčkově Brodě, který stavěl developer.

V hlavním obytném prostoru dominuje vestavná kuchyňská linka. Foto: Jiří Ernest a časopis Bydlení mezi panely
Interiér malého bytu v pánském stylu

Byt se nachází ve třetím nadzemním podlaží a jeho největší předností je bezesporu jeho prostorná terasa s výhledem na okolí.

Dispozičně obsahuje vstupní chodbu, koupelnu, komoru a hlavní obytný prostor s výstupem na terasu. Architekti chtěli místo v bytě využít na maximum. Mezi hlavní požadavky patřil dostatečný úložný prostor, kuchyňský ostrůvek s barem a barovým posezením a tmavé odstíny moderního nábytku.

Nábytek tedy navrhli v kombinaci černé barvy a dubového dřeva. V podobném dekoru vybrali i dlažbu do celého bytu. Chtěli udržet jednotný styl v celém bytě. Měli štěstí, že se i klientovi líbila minimalistická řešení, která preferují a mají rádi i sami architekti.

V hlavním obytném prostoru je dominantou vestavná kuchyňská linka. Ta je doplněna ostrůvkem, který navazuje na bar, který je dokompletován dvěma barovými židlemi.

Dominantou kuchyně jsou nasvětlené niky kuchyňské linky a barového sezení, díky kterým si klient může vytvořit příjemnou večerní atmosféru. Spotřebiče jsou navrženy jako vestavěné, aby nenarušovaly vzhled moderní a čisté kuchyňské linky. Obývací část je doplněna jednoduchou černou skříňkou na televizi. Stěna za ní je obložena stejnou dlažbou, která je použita na podlaze.

Byt se skládá ze vstupní chodby, koupelny, komory a obytného prostoru s výstupem na terasu.

Foto: Jiří Ernest a časopis Bydlení mezi panely

„Do chodby jsme navrhli vestavěnou skříň na míru. Z delší strany má úložný prostor, z kratší strany jsme navrhli zrcadlo s prostorem pro sezení a uložení bot. Ze strany směrem ke koupelně jsme navrhli niku na uložení věcí, které chce mít klient na očích. Potřebovali jsme využít každý centimetr, protože v dnešní době úložného místa není zkrátka nikdy dost a chodby v nových bytech zkrátka nebývají velké,” vysvětluje architekt Roman Kučírek z ateliéru 3K Architects.

Koupelna byla oříšek

„Koupelnu jsme s klientem ladili dlouho. Nakonec jsme zvolili ke keramické dlažbě ve světlém odstínu dřeva šedý obdélníkový obklad. Nakreslili jsme spárořezy pro obkladače, které jsme si spolu s klientem odsouhlasili. Pečlivě jsme řešili i detaily týkající se sprchového koutu, kde bylo hlavním požadavkem klienta co nejméně skleněných prvků.

Nakonec jsme navrhli odtokový žlábek v podlaze a eliminovali jsme tak sprchovou vaničku. Sprchový kout jsme pak doplnili skleněnými dveřmi a fixními částmi. Údržba je tak poměrně jednoduchá,” doplňuje kolegu architekt Jan Komárek.

Kromě návrhu kuchyňské linky, vestavné skříně na chodbu a obkladů s dlažbou architekti vybírali všechny ostatní věci. Od zařizovacích předmětů, zrcadla a skříňky pod umyvadlo do koupelny, přes spotřebiče do kuchyně až po vnitřní dveře, svítidla a solitérní nábytek. Zkrátka vše, co je nutné pro kompletní zařízení bytu.

Domluva na detailech

„Celá kuchyň a vestavná skříň v chodbě jsou navrženy na míru a vyrobeny podle našich plánů od truhlářů, kteří provedli pečlivou řemeslnou práci a domluva na detailech s nimi byla vždy přínosná. Řešeno je i stínění oken. Směrem na terasu je zajištěno venkovními žaluziemi v antracitové barvě, které byly součástí dodávky developera. Pásové okno do obýváku je pak stíněno vnitřní roletou, kterou jsme společně s klientem vybrali, včetně konkrétní látky na roletu.

Po mnoha hodinách naší práce a schůzek s klientem a developerem jsme navrhli přesně to, v čem se klient cítí dobře. Interiér bytu v pánském stylu,” uzavírají architekti.

Technické údaje – novostavba zděného domu

Lokalita: Havlíčkův Brod

Byt 1+kk s lodžií

Architekti interiéru: 3K Architects s. r. o. – Roman Kučírek a Jan Komárek

Rok realizace: 2020

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků