Hlavní obsah
Koncept elektrického crossoveru Subaru Foto: Subaru

Subaru poodhalilo svou elektrickou budoucnost

Nikdo nechce zůstat pozadu. A platí to také mezi velkými automobilkami, které se předhánějí v tom, která dřív představí elektromobil nové doby. Teď to udělalo i japonské Subaru. Koncept teprve oficiální premiéra čeká, poprvé se ukázal na japonské tiskové konferenci.

Koncept elektrického crossoveru Subaru Foto: Subaru
Subaru poodhalilo svou elektrickou budoucnost

Automobilka Subaru představila své plány do budoucna na tiskové konferenci v Tokiu a přítomní novináři tam mimo jiné slyšeli třeba fakt, že chce tradiční japonský výrobce v průběhu deseti let nabízet alespoň 40 % elektrifikovaných vozidel. Také pak plánuje mít do roku 2035 celou svoji flotilu vozidel elektrickou. V rámci toho se také veřejnosti představil první elektrický koncepční vůz.

Crossover, který vznikl za pomoci Toyoty, by měl na trh dorazit v roce 2021 a upřímně, na první pohled na zveřejněných fotografiích z konference ničím nepřekvapuje.

Proporčně i vzhledově vypadá jako Subaru pro budoucnost, drží si ostré hrany i vyšší podvozek, který slibuje lepší prostupnost terénem. Podle výrobce by v budoucnu měla podobný design převzít všechna auta od Subaru.

Koncept elektrického crossoveru Subaru

Foto: Subaru

O tom, co Subaru umístí pod kapotu elektromobilu, zatím napadla ani zmínka, ale předpokládá se, že by mohl využít zcela novou platformu pro elektrifikované automobily, kterou začalo Subaru s Toyotou vyvíjet v minulém roce.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Subaru na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků