Hlavní obsah
Ssangyong X200 Foto: Ssangyong

Ssangyong ukazuje nové SUV. Koncept vypadá futuristicky

Jihokorejská automobilka Ssangyong ukazuje první náčrty chystaného konceptu SUV s názvem X200. Robustní design má být také příkladem nové designové filozofie značky.

Ssangyong X200 Foto: Ssangyong
Ssangyong ukazuje nové SUV. Koncept vypadá futuristicky

Automobilka Ssangyong uvádí, že SUV s kódovým označením X200 ukazuje především vizi toho, jak si inženýři a designéři z Jižní Koreji představují budoucnost firmy. Designovému jazyku a celé strategii Ssangyong říká „Powered by Toughness“.

Ssangyong X200

Foto: Ssangyong

V současné chvíli nejsou k dispozici žádné bližší informace o konceptu, jeho pohonu ani technologiích. Společnost pouze uvedla, že pohonné ústrojí bude ekologické, což by mohlo znamenat hybridní, plug-in hybridní nebo zcela elektrický pohon. První elektromobil značky by to ale nebyl – tím má být korando, které má přijít na trh ještě letos.

Náčrtek jasně ukazuje, že koncept má značně robustnější tvary než dosavadní modely od Ssangyongu. Vůz má také mimo jiné kulaté světlomety podobné těm, které má Jeep Wrangler. Celkově auto působí jako skutečný teréňák. Otázkou je, zda si tento charakter zachová i v produkční verzi.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut SsangYong na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků