Hlavní obsah

Škoda v Rusku zvýšila prodej, uvažuje o nástupci Octavie Tour

Škoda Auto za prvních šest měsíců letošního roku zvýšila prodej svých vozů v Rusku o více než 80 procent, a to hlavně zásluhou první generace modelu Octavia. Předseda představenstva firmy Reinhard Jung na moskevském autosalónu řekl, že tahoun prodeje Octavia Tour zůstane ve výrobě další dva roky a mezitím se bude uvažovat o jeho případném nástupci.

Škoda v Rusku zvýšila prodej, uvažuje o nástupci Octavie Tour

Jung si pochvaluje rychlý růst ruského trhu, jakkoliv i Škoda Auto jako exportér pociťuje nepříznivý vliv silné koruny. I kvůli tomu se stěhuje část výroby do Kalugy, kde se od konce loňského roku volkswageny a škodovky montují.

Ale už se staví nová hala s lakovnou a svařovnou. "Příští rok začneme s výrobou. To pomůže snížit náklady na dovoz materiálu," řekl. Perspektivně má tato továrna vyrábět 150 000 koncernových aut.

Auta do Ruska putují rozebraná, kvůli vysokému clu

Zatímco Škodovky putují do Kalugy rozebrané z Mladé Boleslavi, Volkwageny, a to i mexické výroby, se rozebírají v Košicích, než se naloží do kontejnerů, aby se pod Moskvou znovu sestavily.

Hlavním důvodem pracné operace jsou pětadvacetiprocentní cla, chránící ruský trh.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků