Hlavní obsah
 

Šílený dračí démon: Ajlani Drakuma chce být jako Pagani

Na dubajském autosalonu se světu představila žhavá novinka, exotické „hyper auto” od firmy Ajlani Motors s mystickým názvem Drakuma. Vůz má mít 1200 koňských sil, ale zatím se jedná o pouhý prototyp.

 
Šílený dračí démon: Ajlani Drakuma chce být jako Pagani

Trh s ultra drahými, rychlými a nesmyslně silnými automobily každým rokem expanduje a přidávají se další a další výrobci z různých zemí světa. Jeden takový teď prezentoval svůj výtvor na autoshow v Dubaji a nutno říct, že to je hodně zajímavá podívaná.

Firma Ajlani Motors, která pochází ze Spojených arabských emirátů, pět let pracovala na svém prvním hypersportu, a právě ho představila na autosalonu ve své domovině. Nese název Drakuma a pod kapotou by jednou měl mít vidlicový osmiválec s dvěma turbodmychadly. Výkon má být 1200 koňských sil. Zatím je to ale pouze hudba budoucnosti, extravagantní vozidlo je prototypem.

Představitelé firmy Ajlani věří, že jejich automobil zákazníkům připomene mystického draka. „Naším hlavním cílem je duše draka, odlišný design,“ přiblížil zakladatel Bashr Ajlani. Řekl také, že jeho velkým idolem je Horacio Pagani. Po jeho vzoru chce každému vozidlu z jeho dílen věnovat maximální péči, a proto vznikne pouze 99 kusů Drakumy.

Aljani tvrdí, že bude poháněna výhradně zmíněným spalovacím motorem, jak se na správného draka sluší a patří. V budoucnu ale jistě přijde i na elektromobil. „To pak bude bleskový drak,“ plánuje.

Ti, kteří už měli možnost Ajlani spatřit, tvrdí, že se designéři automobilu výrazně inspirovali u italského Lamborghini, naopak výrobou a zpracováním právě u Pagani. A upřímně řečeno, to by nebyla špatná kombinace. Zatím však není vůbec jasné, kolik automobil bude stát a kdy bude představen produkční model.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků