Hlavní obsah
Obsluha závory u parkoviště je pro většinu lidí jednoduchá. Foto: Profimedia.cz

Řidič na Krymu se utkal se závorou. Prohrál

Technická závada, nebo jen neschopný řidič? Banální situace na výjezdu z parkoviště se v krymském Simferopolu změnila v dílo nečekané zkázy. Mohlo to přitom skončit jen pár oděrkami.

Obsluha závory u parkoviště je pro většinu lidí jednoduchá. Foto: Profimedia.cz
Řidič na Krymu se utkal se závorou. Prohrál

Závory na parkovištích všichni známe - ke čtečce se přiloží zaplacený lístek, závora se otevře a člověk může vyrazit, kam ho srdce táhne. I v tomto videu to zpočátku tak vypadá, závora se za autem normálně zavře. Jenže to je jen začátek.

Video pochází z krymského Simferopolu a podle data ve videu k incidentu došlo 20. září. Zveřejněno bylo o víkendu.

Jde pravděpodobně o Chevrolet Kalos či Lanos sedan, u nás se tyto modely prodávaly pod značkou Daewoo. Po projetí závory prudce se zastaví. Proč, není známo, řidič mohl dávat přednost autům na ulici. I to je standardní situace; pak se prostě rozjedeme do kopce, to se učí i v autoškole.

Jenže v tomto případě vůz couvá zpátky dolů do garáže a naráží do závory. Řidič pak, místo aby popojel, vystoupil a zkoumal škody, chce znovu zkusit vyjet ven, ale nejspíš si nevšiml, že mu špička závory otevřeným oknem vlezla do auta - a když se rozjede, vyrazí si zadní okno. A nakonec si tu závoru i odveze.

Co bylo konkrétně příčinou takovéto destrukce v naprosto banální situaci, není známo. Některá média spekulují o technické závadě, ale to se nezdá pravděpodobné, když vůz pak normálně odjíždí. Vypadá to tedy, že by řidič spíše potřeboval ještě trochu potrénovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků