Hlavní obsah
Dartz Prombron Black Stallion Foto: Dartz Motorz

Opulentní černý hřebec vznikl na sedmnáct let staré kapotě

Na světě existuje řada firem, které se zabývají úpravami automobilů. Některé to dělají vkusně, jiné trochu méně. A pak je tu Dartz, lotyšská firma, která staví auta pro lidi, kteří už mají všechno, a tak chtějí do garáže přidat něco naprosto šíleného. Prombron Black Stallion existuje v jediném kuse.

Dartz Prombron Black Stallion Foto: Dartz Motorz
Opulentní černý hřebec vznikl na sedmnáct let staré kapotě

Firma Dartz je někde na pomezí úpravce a automobilky, protože sice své kreace staví na existujících vozidlech, ale mění je tak moc, že byste v nich původní vůz hledali vážně těžko. Většinou je ovšem základ v Mercedesu GLS.

Ano, tohle je lebka na vnitřku krytu hrdla nádrže.

Foto: Dartz Motorz

To není případ novinky jménem Prombron Black Stallion – na té je dost dobře vidět, že jejím technickým základem byl Hummer H2, představený v roce 2002. Šéf firmy Leonard Jankelovič to sice nepotvrdil, ale v oknech je to dost dobře vidět, H2 byla svou „krabicoidností” specifická.

Tento vůz ale není určen primárně pro ultrabohaté šejky, nýbrž pro film. Jankelovič neprozradil, pro jaký, ale firma dodávala vozy např. pro komedii Diktátor se Sachou Baronem Cohenem v hlavní roli. Jejich lak ve filmu vypadal, jako že je ze zlata.

„Black Stallion” znamená doslovným překladem „černý hřebec”, ovšem jméno nepochází od koně. Firma si ho vypůjčila z vrtulníku Sikorsky CH-53E Super Stallion, který od 80. let létá ve službách americké armády.

Zvenčí na novince upoutá kromě tvaru také maska chladiče, která vypadá, jako by měla zuby. A fakt, že úplně všechno je černé, včetně krytů předních světlometů, a co může být, je navíc matné.

Takhle nějak, odhadujeme, vypadá Black Stallion, když sedíte v Mazdě MX-5.

Foto: Dartz Motorz

Ale nejen to – na jedné straně vozu vidíme lesklé panely na dveřích, na druhé snad nějakou tkaninu, která se opakuje i na zádi. V interiéru je údajně čalounění z kůže rejnoka nebo aligátora. A lebka v letecké kukle, která na vás vykoukne po odklopení krytu hrdla nádrže, je naprosto zbytečný, ale taky zcela unikátní detail.

Vůz vznikl v jediném kuse pro nejmenovaný film, ale podle webu Jalopnik by firma ráda postavila pár kusů i pro zákazníky. Ty už ale pravděpodobně nebudou na základě sedmnáct let starého amerického SUV.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hummer na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků