Hlavní obsah
Chevrolet Corvette Stingray 2020 Foto: Chevrolet

Nová Corvette bude jezdit na elektřinu

Že nový Chevrolet Corvette už není, co býval? Nejenže má poprvé v historii své produkční verze motor uprostřed, navíc ho čeká i elektrifikace. V některých věcech je ale pozadu.

Chevrolet Corvette Stingray 2020 Foto: Chevrolet
Nová Corvette bude jezdit na elektřinu

Chevrolet Corvette Stingray se před několika dny představil ve své nové formě - s motorem uprostřed a bez manuální převodovky. Tím motorem je ovšem pořád benzínový osmiválec o výkonu 502 koní, připlatíte-li za sportovní paket.

Podle britského webu Autocar, který se odkazuje na nejmenované zdroje zevnitř automobilky Chevrolet, ovšem nejsou konvenční motory to jediné, co bude novou Corvette pohánět. Její platforma byla vyvíjena tak, aby umožnila elektrifikaci.

Chevrolet Corvette Stingray 2020

Foto: Chevrolet

Podle zdrojů je možné, že Corvette bude mít i plug-in-hybridní verzi a, byť to je údajně méně pravděpodobné, i variantu zcela elektrickou. Hovoří se také o mild hybridu, tedy takovém systému, který v podstatě rozšiřuje pole působnosti systému start-stop a startérem-generátorem v jednom pomáhá, když chcete po autu nejvyšší výkon.

Jednou z dalších možností je i pohon všech kol, realizovaný elektromotory na přední nápravě. „Nevypadali byste hloupě, kdybyste něco takového navrhli,” cituje Autocar jeden ze svých zdrojů.

Odnímatelný střešní panel má Corvette už nyní, ale přijde i skutečné kabrio.

Foto: Chevrolet

Mark Reuss, šéf koncernu General Motors, jehož je Chevrolet součástí, zatím nebyl na adresu plně elektrické Corvette konkrétní. Potvrdil ale, že se model bude prodávat i v Evropě a že bude k mání i verze kabrio.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků