Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo

Kutil si doma předělal sanitku na obytňák

Milovník cestování a kempinku Tom Roszko si doma v garáži předělal bývalou terénní sanitku na obytný vůz, který by mu mohl každý závidět. Teď s obřím Chevroletem projíždí celou Ameriku.

Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo
Kutil si doma předělal sanitku na obytňák

Mít karavan je pro správného dobrodruha vždy snem a dvojnásobně to platí v USA, kde je tato tradice zakořeněná velmi hluboko. I proto přichází většina vynálezů a výtvorů v tomto odvětví právě z oblasti Severní Ameriky, která je pro podobný druh cestování přímo stvořená.

Výjimkou není ani vozidlo, které se objevilo na YouTube kanálu Tiny Home Tours a na svědomí ho má dobrodruh Tom Roszko. Ten se rozhodl, že z národního parku Yellowstone odkoupí starou sanitku, která byla úzpůsobená na zásahy v terénu a udělá z ní obytný vůz svých snů.

Roszko začal se základem stojícím na obřím Chevroletu C4500 s dieselovým motorem Duramax a pohonem všech čtyř kol, což jsou ideální předpoklady pro to, aby vůz překonal jakékoli podmínky. Navíc využil všechny své zkušenosti z cestování i každičký kousek z vnitřního prostoru sanitky, aby do auta dostal vše, co potřebuje k životu. Auto má tak sklápěcí postel, plně vybavenou kuchyň, jídelní stůl, sprchu nebo dokonce i toaletu, která v sobě rovněž ukrývá úložné prostory.

Aby toho ale nebylo málo, mimo nábytek vytvořil Roszko i velmi důmyslný systém filtrace vody, takže pokud zastaví třeba u řeky nebo jezera, může v klidu využívat jeho vodu pro svoje potřeby, a to dokonce i na pití. Vůz je rovněž vybaven lithiovými bateriemi, které napájí solární panely na střeše. V autě sice už byla velmi stabilní elektrická soustava z předchozí sanitky, ale kutil ji dovedl k dokonalosti.

Jednoduše řečeno, podobný projekt by chtěl mít doma každý dobrodruh. Pro ty, kteří by chtěli vědět více o tvorbě takového vozidla, má Roszko svůj Instagram i YouTube, kde se s jinými nadšenci dělí o své nápady.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků