Hlavní obsah
Škoda Slavia Foto: Škoda Auto

Je libo Škoda Slavia Combi či RS? Designér ukazuje nepravděpodobnou budoucnost

Škoda Slavia bude k mání jen v Indii a okolních trzích, případně například v severní Africe. A jen jako sedan. Jak by ale mohla vypadat, kdyby se třeba v Evropě prodávala jako kombík? Nad tím se zamyslel maďarský ilustrátor X-Tomi.

Škoda Slavia Foto: Škoda Auto
Je libo Škoda Slavia Combi či RS? Designér ukazuje nepravděpodobnou budoucnost

Nedávno představená Škoda Slavia pro indický trh je sedanem a tento styl karoserie ve třídě kompaktních a subkompaktních aut není v Evropě příliš oblíbený. Co ale máme rádi, zejména v Česku, jsou malé kombíky. A tak nám maďarský designér X-Tomi ukazuje, co by mohlo být, kdyby byla Slavia autem pro Evropu.

Skoda Slavia Combi Az RS változat után itt a praktikus kombi kivitel is. #xtomidesign #skoda #slavia #combi #virtualtuninghungary

Posted by X-Tomi Design on Sunday, November 21, 2021

Kombík je relativně jednoduchý, místo víka kufru má prostě „batoh“ s prosklením po stranách. Slavia Combi by takhle klidně mohla vypadat, snad jen linky D-sloupku by v realitě byly nejspíš o trochu ostřejší, aby ladily se zbytkem auta.

X-Tomi si posvítil i na verzi RS, které dal začerněnou masku chladiče, obrovská kola z octavie RS a přední nárazník, v němž místo kulatých mlhovek vidíme tenké LED pásky nad ohromnými nasávacími otvory.

Skoda Slavia RS A minap bemutatott Skodából készítettem sportos RS változatot. #xtomidesign #skoda #slavia #rs #virtualtuninghungary

Posted by X-Tomi Design on Friday, November 19, 2021

Samozřejmě, pravděpodobnost, že se byť jedna z těchto verzí dostane skutečně na trh, je velmi blízká nule. Obě by si ale pravděpodobně našly pár zákazníků i v Indii, a co teprve v Česku.

Anketa
Chtěli byste na evropských trzích Škodu Slavia?
Ano, sedan by stačil
11.6 %
Ano, nejradši kombík
31.1 %
Ano, nejradši RS
40.4 %
Ne, stačí nám fabia a scala
16.9 %
Celkem hlasovalo 534 čtenářů.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků