Hlavní obsah
Skici nového Hyundai i20. Ten se představí v Ženevě. Foto: Hyundai

Hyundai i20 má být sportovnější a modernější. Uniklé snímky to potvrzují

Nová generace Hyundai i20 má být modernější, sportovnější a agresivnější. Pokud obrázky, které kolují internetem, skutečně ukazují hotové auto, hodilo by se ještě označení „šokující”. Výstavní premiéru si vůz odbude na ženevském autosalonu začátkem března.

Skici nového Hyundai i20. Ten se představí v Ženevě. Foto: Hyundai
Hyundai i20 má být sportovnější a modernější. Uniklé snímky to potvrzují

Hyundai už při zveřejňování prvních nákresů nového hatchbacku do městských ulic sliboval, že automobil přinese revoluci v designu karoserie. Podle uniklých snímků, které údajně ukazují skutečnou novou i20, se to celkem povedlo.

Jsou-li snímky pravé, je design až šokující. Velké změny vidíme hlavně v přední masce, která má hranatou mřížku chladiče v černé barvě, ostré linky kolem mlhových světel a také modernější světlomety. Auto díky tomu působí agresivně.

Při pohledu zezadu zaujme hlavně nový difuzor a také přepracovaná zadní světla s výřezem do tvaru V, která jsou propojená horizontálním LED páskem, například jako u nového Seatu Leon. Jiný je i tvar vozu, který působí přikrčenějším dojmem.

Nová i20 má být také podle některých informací k dispozici ve dvoubarevném provedení karoserie.

Společnost Hyundai zatím neuvedla bližší specifikace technologií, které bude mít i20 v interiéru, ale očekává se, že to bude to nejnovější, co jihokorejská automobilka může nabídnout, tedy velkou obrazovku infotainmentu, obrazovku místo přístrojové desky a řadu asistentů.

Odhaleny nebyly ani motorizace i20, a proto lze jen hádat, že se pravděpodobně pod kapotou hatchbacku objeví litrový tříválec T-GDI a také atmosférický čtyřválcový motor o objemu 1,2 litru. Je možné, že se i20 dočká i elektrifikace, ale na to si počkejme až do Ženevy, ostatně stejně jako na oficiální podobu tohoto očekávaného městského vozítka.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai i20 na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků