Hlavní obsah

Hyundai i20 má být sportovnější a modernější. Uniklé snímky to potvrzují

18. 2. 2020, 10:42

Nová generace Hyundai i20 má být modernější, sportovnější a agresivnější. Pokud obrázky, které kolují internetem, skutečně ukazují hotové auto, hodilo by se ještě označení „šokující”. Výstavní premiéru si vůz odbude na ženevském autosalonu začátkem března.

Foto: Hyundai

Skici nového Hyundai i20. Ten se představí v Ženevě.

Článek

Hyundai už při zveřejňování prvních nákresů nového hatchbacku do městských ulic sliboval, že automobil přinese revoluci v designu karoserie. Podle uniklých snímků, které údajně ukazují skutečnou novou i20, se to celkem povedlo.

Jsou-li snímky pravé, je design až šokující. Velké změny vidíme hlavně v přední masce, která má hranatou mřížku chladiče v černé barvě, ostré linky kolem mlhových světel a také modernější světlomety. Auto díky tomu působí agresivně.

Při pohledu zezadu zaujme hlavně nový difuzor a také přepracovaná zadní světla s výřezem do tvaru V, která jsou propojená horizontálním LED páskem, například jako u nového Seatu Leon. Jiný je i tvar vozu, který působí přikrčenějším dojmem.

Hyundai láká na plně elektrický sedan, zezadu připomíná klasická Porsche

Nová i20 má být také podle některých informací k dispozici ve dvoubarevném provedení karoserie.

Společnost Hyundai zatím neuvedla bližší specifikace technologií, které bude mít i20 v interiéru, ale očekává se, že to bude to nejnovější, co jihokorejská automobilka může nabídnout, tedy velkou obrazovku infotainmentu, obrazovku místo přístrojové desky a řadu asistentů.

První snímky faceliftu Hyundaie i30 N Line ukazují ostré rysy

Odhaleny nebyly ani motorizace i20, a proto lze jen hádat, že se pravděpodobně pod kapotou hatchbacku objeví litrový tříválec T-GDI a také atmosférický čtyřválcový motor o objemu 1,2 litru. Je možné, že se i20 dočká i elektrifikace, ale na to si počkejme až do Ženevy, ostatně stejně jako na oficiální podobu tohoto očekávaného městského vozítka.

Reklama

Související články

Hyundai ukazuje skici nové i20

5. 2. 2020, 15:27

Automobilka Hyundai oficiálně odhalila první skici dlouho očekávaného modelu i20, který má na trh dorazit se zcela novým designem. Premiéru by měl mít na...

Výběr článků