Hlavní obsah
Jeremy Clarkson při natáčení The Grand Tour (Ilustrační foto) Foto: Amazon/The Grand Tour

Greta pohřbila automobilové show, hřímá Jeremy Clarkson

Britský televizní moderátor Jeremy Clarkson, který se nejvíc proslavil automobilovou show Top Gear, se pustil do Grety Thunbergové, v současnosti nejznámější aktivistky zabývající se klimatem. Označil ji za důvod, proč mladí lidé dnes nesnášejí auta.

Jeremy Clarkson při natáčení The Grand Tour (Ilustrační foto) Foto: Amazon/The Grand Tour
Greta pohřbila automobilové show, hřímá Jeremy Clarkson

„Každý, koho znám a je mladší pětadvaceti let, nemá auta ani trochu ve svém okruhu zájmů – Greta Thunbergová zabila automobilové show,” nebral si servítky v rozhovoru pro britský bulvární deník The Sun. Dodal, že děti se ve školách od malička učí, že auta jsou zlo, a je to zakotvené v jejich hlavách.

„Nerad to říkám, ale myslím si, že Jeremy má pravdu,” komentoval slova svého spolupracovníka Richard Hammond, jeden ze slavného moderátorského tria.

Greta Thunbergová před cestou do USA na speciální lodi Malizia (Ilustrační foto)

Foto: Pool, Reuters

Přesto však v první epizodě nového formátu pořadu The Grand Tour nebudou hrát hlavní roli auta, nýbrž lodě. Podle The Sun se tam také bude mluvit o změnách klimatu, a nikoliv posměšným tónem.

„Jen idiot nezmění názor, když vidí nezvratné důkazy. Jenže co s tím dělat, je mnohem zajímavější debata,” dodává Clarkson ke globální změně klimatu. S přístupem Grety Thunbergové ale nesouhlasí: „Je idiot. Chodit a říkat, že všichni umřeme, nic nevyřeší.”

Anketa
Souhlasíte s Jeremym Clarksonem, že Greta Thunbergová stojí za nenávistí k autům?
Ano
84.3 %
Nejsem si jist/a
2.8 %
Ne
12.9 %
Celkem hlasovalo 7508 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků