Hlavní obsah
Tetris challenge Foto: Facebook New Zealand Police

Co se vejde do policejního či hasičského auta? Sbory se trumfují na sociálních sítích

Od Švýcarska po Singapur. Sociálními sítěmi letí nová výzva zvaná Tetris challenge. Pod stejným hashtagem přidávají složky záchranného systému fotku auta a veškerého vybavení, které do něj musí naskládat pro výjezd. Včetně posádky.

Tetris challenge Foto: Facebook New Zealand Police
Co se vejde do policejního či hasičského auta? Sbory se trumfují na sociálních sítích

Přestavba dodávek a nákladních aut na speciály pro záchranné složky je velkým oříškem. Nejen například z toho důvodu, že hasičské cisterny musí zvládnout nepřetržitou zátěž vody a je proto třeba mít vyztužené šasi.

Do těchto aut zkrátka potřebují muži zákona a záchrany životů či majetku nacpat co nejvíce. Demonstrovat se to rozhodli švýcarští policisté z Curychu. Ti ukázali, že do BMW řady 5 kombi toho dají relativně dost. Nápad následovali kolegové hasiči, ze stejného města. Relativně kompaktní dodávka Mercedes Sprinter toho pojme samozřejmě ještě víc.

Stylem filmového pana Lorence to máte kužely, nosítka, hadice, značky... Brzy se připojili kolegové ze Ženevy a už to jede dál. Svůj tetris ukazují například maďarští policisté s Volkswagenem Amarok nebo policisté z Nového Zélandu. Zní to trochu jako výzva českým kolegům...

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků