Hlavní obsah
Ineos Grenadier Foto: Ineos Automotive

Miliardář představil svůj nezničitelný offroad za cenu spíše lidovou

Ineos Grenadier se představuje na prvních fotografiích. Vůz je v poslední fázi vývoje a má zaujmout coby náhrada za klasický Land Rover Defender. Miliardář Jim Ratcliffe, který za projektem stojí, původně chtěl získat licenci na výrobu klasického Defenderu, musel se ale zařídit po svém.

Ineos Grenadier Foto: Ineos Automotive
Miliardář představil svůj nezničitelný offroad za cenu spíše lidovou

Brit Ratcliffe se zabývá byznysem v chemickém průmyslu a původně měl zájem nadále pokračovat ve výrobě tradičního off-roadu, Land Roveru Defender. Námluvy nakonec nedopadly, možná i proto, že britská automobilka přispěchala se zcela novou generací legendy.

Jakkoli nový Defender slibuje vynikající schopnosti mimo asfalt, o jednoduchý, tradiční off-road už se nejedná. Ratcliffe se proto nevzdal a představuje svou představu nezničitelného stroje do těžkého terénu.

Grenadier je zcela nový model vytvořený britským týmem, inspirace v Defenderu je ale patrná na první pohled. Tvůrci slibují, že zájemci si vůz budou moci řádně individualizovat.

Automobil velikosti nového Mercedesu třídy G budou pohánět šestiválcové motory od BMW, aby prošel emisními limity. Podle britského Autocaru by se cena měla pohybovat v přepočtu kolem 1,1 milionu korun. Nejprve má v příštím roce dorazit pětidveřový model, později také pick-up, ale i zkrácená třídveřová varianta.

Další informace ze zákulisí hovoří o tom, že produkce 25 tisíc vozů ročně by v budoucnu měla stačit na to, aby byl projekt výdělečný. Další informace o modelu zatím Britové tají. Nezbývá tedy než doufat, že se projekt podaří dotáhnout do konce, tedy do sériové výroby.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Land Rover na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Rover na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků