Podle zákulisních informací zatím Škoda o definitivním názvu nerozhodla. Jako nejpravděpodobnější se nyní jeví varianta Popular, velkou šanci má i Rapid. Ve hlasování čtenářů Novinek zvítězil Rapid (74 %), Popular dostal pouze 15 %; hlasovalo bezmála 10 000 respondentů.

Jisté je, že název nového liftbacku bude znám už v dubnu, a to na autosalonu v Pekingu. Na výroční tiskové konferenci to oznámil ve středu předseda představenstva Winfried Vahland.

Stoprocentně potvrzené je také to, že se nový model poprvé ukáže v září na pařížském autosalonu a že se bude vyrábět v karosářské variantě liftback. Model se podle Vahlanda bude vyrábět také v Číně a v Rusku.

Seat Toledo (koncept, 2012)

Seat Toledo (koncept, 2012). Škodovka bude mít jinou přední masku, jinak je stejná.

FOTO: SEAT

Označení Popular by nejspíš lépe vystihovalo charakter vozu, který bude velikostně i cenově mezi fabií a octávií. Stejně jako v případě Rapidu využívala Škoda tento název ve své historii. V úvahu by tak připadalo i označení Felicia. Další z nabízených variant, které má Škoda zaregistrované, totiž Lauretta, nám nepřijde pravděpodobná.

Automobilka už nyní prodává v Indii vozidlo s názvem Rapid, to ovšem s evropskou verzí nebude mít po technické stránce nic společného (technicky jde o VW Polo sedan). Mimochodem, indická verze se měla jmenovat Lauretta (Škoda pod označením Laura prodává Octávii), nakonec se ale automobilka rozhodla pro nynější název.