Hlavní obsah

Střevní neuróza trápí čím dál víc lidí

Dlouhodobými trávicími problémy podle oficiálních údajů trpí čtvrtina až polovina populace. Podle gastroenterologa Tomislava Švestky je postižených stále více, ale lékaře vyhledá pouze polovina z nich. U poloviny pacientů, kteří navštíví specializované ambulance, odborníci diagnostikují dráždivý tračník neboli střevní neurózu.

Střevní neuróza trápí čím dál víc lidí

Střevní neuróza postihuje v Evropě 14 až 24 procent žen a pět až 19 procent mužů. Většinou se s ní setkávají starší děti a mladí lidé ve věku kolem 20 let a trpí pak s ní po celý život. Obtíže se objevují i u zhruba padesátiletých pacientů. U nich se většinou zjistí, že tyto problémy už měli i dříve, ale byly méně výrazné. U této věkové skupiny je třeba provést i podrobné vyšetření, protože na vzniku nesnází se může podílet i organické postižení zažívacího traktu, zejména nádorové onemocnění.

Poměrně velkou skupinou pacientů jsou lidé, kteří jsou vystaveni každodennímu stresu, zejména studenti a manažeři.

Střevní neuróza se projevuje potřebou vyhledat okamžitě a mnohdy i vícekrát za sebou toaletu a často i bolestmi břicha. Výjimečné nejsou ani žaludeční nevolnosti, zvracení, hlen ve stolici nebo pálení žáhy. Velmi stresující je pro pacienta nadýmání, říhání, kručení v břiše či zápach z úst. O neurózu jde, pokud se problémy projevují nejméně tři měsíce v roce.

Kromě těchto projevů, které souvisejí s trávicí soustavou, se u nemocného může objevit také malátnost, nervozita, nespavost a dokonce i bolesti zad.

Pomáhá změna stravovacích návyků a duševní klid

Dráždivý trakčník je důsledkem změněné funkce střev. Problémy způsobují především faktory psychické, neurovegetativní labilita, nesprávná životospráva, nevhodná strava a kombinace stravy.

Pokud postižený navštíví lékaře, má šanci, že vhodné léky a změna životního stylu jeho nesnáze dokáží minimalizovat.

V léčbě by měl být kladen důraz na pravidelný příjem potravy v klidu a duševní pohodu a na dostatečnou tělesnou činnost (fyzickou práci, sport, chůzi apod.) Jídelníček by se měl sestavovat individuálně, přesto by se měly dodržovat základní pravidla: omezit tučné a sladké pokrmy, potraviny obsahující mnoho nestravitelné buničiny (slupky,kořenová zelenina). U průjmových forem vynechat mléko, zkvašené nebo na kvašení náchylné nápoje (mošt, šampaňské, sýry). Při akutním záchvatu je vhodný půst a realimentace - čaj, suchar, obilninové polévky, libové maso. Individuálně je také vhodné omezit chuťové přísady: koření, ocet, sůl, bublinkové nápoje.

Nikdy nespoléhejte pouze na léky. Pokud problémy způsobuje psychický blok, pak je nejdůležitější nejprve odstranit původní příčiny např. konflikty a stresy v zaměstanání, rodinné problémy apod.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků