Hlavní obsah
Pospávání ve dne může být příznakem diabetu. Foto: Profimedia.cz

Spánek během dne může vést až k cukrovce

Lidé holdující spánku během dne by měli dávat pozor na své zdraví. Podle expertů z Birminghamu totiž lidé upadající do spánku během světlé části dne častěji onemocní metabolickou cukrovkou nezávislou na inzulínu.

Pospávání ve dne může být příznakem diabetu. Foto: Profimedia.cz
Spánek během dne může vést až k cukrovce

Riziko onemocnění diabetem typu dvě se podle studie z University of Birmingham zvýší až o třetinu, když si člověk pravidelně dopřává spánek také během dne. Se spánkem během dne pak prý souvisí často nadváha a nezdravý životní styl, vedle toho však přes den spí i lidé, kteří nemají dostatek spánku v noci.

Spěte v noci

Ale spánek během dne nemusí být škodlivý ve vztahu k diabetu jen tehdy, když je pravidelný a častý. Podle britských odborníků totiž zvyšuje riziko diabetu i spánek během dne jednou týdně.

„Náš výzkum poskytuje další vhled na problém týkající se rizikových faktorů diabetu typu dvě… přesto narušený noční spánek a pospávání během dne jsou pořád méně významnými faktory při vzniku této vážné choroby než nadváha, vyšší věk a rodinná anamnéza nemoci,“ tvrdí odborníci z University of Birmingham.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků