Problém je jinde. Ze samé "honby" za zdravými potravinami se úplně vytratil z našeho slovníku pojem zdravé stravovací návyky. Ty jsou totiž určující pro to, jestli budeme žít zdravě s potravinami, které nás obklopují nebo ne. Pokud máme špatné stravovací návyky, potom i potraviny s minimálními hodnotami cukrů, tuků, solí apod. se stanou našemu tělu škodlivými.

Co bychom měli vědět o snídaních

Příkladem některých mylných výkladů "zdravosti a nezdravosti" potravin může být například konzumace snídaňových cereálií (slovo snídaňové bychom rádi zdůraznili), kterým se řadou  autorů nesprávně vyčítá například vysoká hladina cukrů u některých typů. Jak je tomu ale ve skutečnosti? Pro správnou odpověď stačí pracovat s fakty a závěr si může udělat každý sám:

Kritizovaná stránka: sladkost (množství cukrů) na gramáž suchého produktu

Realita:
- cereálie jsou snídaňový produkt (mají se konzumovat pouze ráno, když organismus potřebuje rychle přísun energie a tělo ji rychle spálí)
- cereálie (většinou) obsahují řadu vitamínů a minerálů potřebných pro organismus
- cereálie (například Nesquik, Cini Minis a další) jsou celozrnné a proto dodávají tělu nesmírně důležitou vlákninu (stačí zkontrolovat obaly výrobků)
- cereálie je doporučeno konzumovat s mlékem, jogurtem atd., aby se snížil jejich glykemický index a přínos pro zdravý byl co nejvyšší
- doporučená denní dávka je 30g i když hodnoty na obalech se uvádějí pro 100g

 

Kde je chyba v posuzování zdravosti potravin?

Můžeme si je pro zjednodušení shrnout do tří bodů, které umožní zájemci o zdravé stravování a správné umístění cereálií do jeho denního rytmu života.

1. Snídaně by měla činit 20 - 25 % z celkového denního příjmu kalorií. Lidský organismus pro svou činnost (zejména dětský) potřebuje jak energii (kritizované cukry), tak řadu dalších látek a není možné je ze stravy vyloučit. Navíc potraviny s celozrnnou složkou by měli lidé konzumovat minimálně třikrát denně a celozrnné cereálie jsou jednou z možností.

2. Důležitá je zvolená forma a množství konzumace. Odborníci doporučují jako optimální postup rozdělit stravu do 5-6 denních dávek. Konzumovat doporučené dávky (u cereálií 30 g) a hlídat sebe i děti, aby se nepřejídali.

3. Kamenem úrazu u většiny populace je nezájem o hlubší informace týkající se zdravých stravovacích návyků. Přežívají v našem vědomí určité stereotypy, nebo rodinné děděné návyky, například pokud jde o skladbu snídaní. Základem zdravého stravování je být dobře informovaný a zajímat se. A to nejen tím, že si pročteme obaly výrobků, ale zjistíme si i v jakém množství a jakou formou potraviny konzumovat. Navíc se můžeme dozvědět, že některé produkty nám mohou dokonce pomoci v prevenci řady onemocnění.

Zdravě a chutně

Jíst zdravě v žádném případě neznamená, zříci se všech dobrých a oblíbených potravin. Jde jen o to, znát svůj denní výdej energie a ten správně doplňovat. Vytvořit si postupně takové stravovací návyky, které se stanou automatickými. K nim potom zvolit potraviny, odpovídající svým složením dané denní době, dosud vydané energii a životnímu stylu, každého jednotlivce.