Podle studie, kterou agentura provedla v Británii, jsou Britové příliš zaneprázdnění a uspěchaní, než aby si během přestávky na oběd smlsli na pomerančích. V Británii je sice toto ovoce stále ještě populární mezi lidmi nad 45 let, dbajícími o své zdraví a snažícími se dodržet pravidlo pěti dávek ovoce nebo zeleniny denně, ale mladí začínají dávat přednost menším a snadněji "zvládnutelným" mandarinkám.

Mandarinky mají proti pomerančům údajně mnoho výhod - lépe se vejdou do svačinové krabice, loupání je rychlejší a méně náročné na sílu a při jídle nehrozí, že upatláte sebe, svůj pracovní stůl a počítačovou klávesnici.

Další nevýhodou jsou ulepené ruce a typický pomerančový odér. V dnešní společnosti, tolik citlivé na všemožné pachy, pak jistě nikomu nebude příjemná otázka - Tady měl někdo pomeranč?

Podle časopisu The Times se dokonce ukázalo, že 7 procent dětí ve věku 9 - 13 let neumí vůbec oloupat pomeranč. Jejich rodiče mají příliš práce, než aby je loupali sami, natož aby to naučili své děti.