Hlavní obsah
Po 64 letech společného života zemřeli pět hodin po sobě. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Žili spolu více než 64 let. Zemřeli vedle sebe pár hodin po sobě

Bill Schafrath (88) a jeho manželka Nancy (85) z amerického Ohia spolu prožili více než 64 let, a to v pevném a harmonickém svazku. Svůj odchod ze světa jako by si naplánovali. Zemřeli na Štědrý den, pět hodin po sobě. Do posledního dechu se přitom drželi za ruce.

Po 64 letech společného života zemřeli pět hodin po sobě. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Žili spolu více než 64 let. Zemřeli vedle sebe pár hodin po sobě

Bill a Nancy Schafrathovi neměli žádné děti, přesto byli obklopeni velkou rodinou. Bill totiž pocházel z 12 dětí. Měl tak spoustu neteří a synovců a jeho rodina čítala dalších asi 200 členů.

Bill byl veterán americké armády. Sloužil jako kuchař v korejské válce v letech 1951–1953. Následně se živil jako zedník. Nancy pracovala 35 let v bance Wayne Savings Community Bank, začínala zde pracovat za přepážkou, postupně se vypracovala až na ředitelku pobočky.

Společně se přitom zapojovali i do nejrůznějších komunitních aktivit v oblasti, ve které žili. V zimě pravidelně odlétali na Floridu, kde si v Tampě užívali slunce a tepla.

Přátelé Nancy popisovali jako velmi temperamentní, energickou ženu, milující humor a Billa jako pohodového a pečlivého muže, který ze všeho nejvíce miloval svou zahradu, o kterou se staral stejně jako o dům.

Až poslední rok, kdy se u obou zhoršil zdravotní stav a snížila se i jejich pohyblivost, se společně přestěhovali do zařízení asistovaného bydlení. I zde je neustále navštěvovala jejich rodina.

Bill a Nancy Schafrathovi

Foto: archív rodiny

Týden před Štědrým dnem se ale jejich stav výrazně zhoršil, oba již nemohli vstát z postele. Jejich nejbližší tak přesunuli jejich postele vedle sebe doprostřed místnosti, aby se mohli držet za ruce. Nepustili se až do poslední chvíle svého společného žití. Bill zemřel v pět hodin ráno a Nancy pět hodin po něm.

„Vypadá to, jako by se rozhodli, že když zemře jeden, odejde i druhý,” svěřil se Daily Mailu jejich synovec John Moritz.

Rodina a přátelé se s nimi rozloučili 2. ledna v katolickém kostele sv. Marie, kde se manželé Schafrathovi kdysi brali a pak tam pravidelně docházeli na mše.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků