Hlavní obsah

Ženy mají tendenci přibývat na váze a jíst nezdravěji, když se nastěhují k příteli. Vyplývá to z analýzy, o níž informovala stanice BBC. Experti z univerzity v britském Newcastlu nicméně podotkli, že se zdá, že u mužů je to přesně naopak, tedy alespoň co se zdravosti konzumované stravy týká.

Ženám společné soužití neprospívá - tloustnou

Závěry výzkumu ukazují, že u žen roste množství tuku a cukru v jídle poté, co začnou žít s partnerem. Vysvětlení podle týmu spočívá v tom, že se jeden druhého snaží potěšit.

Odborníci britské univerzity analyzovali sedm různých studií o životním stylu a stravovacích návycích, které vycházely z průzkumů mezi tisícovkami lidí, kteří byli ženatí, vdaní či spolu žili. Muži tvrdili, že od začátku společného života jedli víc ovoce a zeleniny a obecně lehčí jídla. Ženy naopak více konzumovaly těžší jídla, která preferovali jejich partneři.

Jedna ze zmiňovaných studií se například zaměřila na 20 amerických párů. Experti zjistili, že muži začali jíst méně masa, zatímco u žen to bylo naopak. Jiný výzkum mezi více než 9000 dospělými v USA zjistil, že i sám sňatek vede u žen k nabytí váhy, po rozvodu prý ženy naopak hubnou. Autoři to vysvětlují mimo jiné i tím, že v manželství měly ženy méně času na sport.

Anketa
Mělo společné soužití vliv na vaší váhu?
Ano, přibral/a jsem několik kil.
71 %
Ano, zhubl/a jsem několik kil.
9 %
Ne, má váha je stejná.
17.3 %
Zatím ne, žijeme spolu krátce.
2.7 %
Celkem hlasovalo 2787 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků