Hlavní obsah

Toužíte po lásce i po pětačtyřicítce? Bez internetu to brzy nepůjde

Mít po pětačtyřicítce a spoléhat na to, že se s láskou a budoucím partnerem lze seznámit náhodně v práci či v parku, je bláhovost. Kdo není na internetu a nehledá tam, má šance malé. Z rozsáhlého průzkumu v USA vyplynulo, že právě osoby starší pětačtyřiceti let se nejčastěji a nejrychleji seznamují na internetu.

Toužíte po lásce i po pětačtyřicítce? Bez internetu to brzy nepůjde

Podle internetového průzkumu Harris Interactive se 31 procent novomanželských párů ve věkové skupině 45 až 54 let během roku 2006 a 2007 seznámilo právě na internetu.

„Chtít najít partnera případně manžela/manželku a nebýt on-line bude brzy vnímáno stejně, jako když se snažíte najít adresu a pořád jezdíte dokola, aniž byste použili mapu,“ tvrdí Galen Buckwalter, expert na seznamování z kalifornské Pasadeny.

U lidí nad 45 let pomohl internet k 31 % manželství

Devatenáct procent nově vzniklých párů se přitom ve zmíněném období seznámilo právě na internetu, zatímco sedmnáct procent v práci a stejný počet prostřednictvím přátel. U lidí starších 45 let pomohl internet k 31 procentům manželství, u mladších 44 let pak k osmnácti procentům.

Mladší lidé mají většinou více sociálních kontaktů a častěji spoléhají na seznámení v baru či na vysoké škole.

„Lidé se nedokáží popsat příliš přesně, takže je dobré spoléhat na různé průzkumné aktivity online randění a hry, které pomohou toho druhého poznat,“ tvrdí sociolog Andrew Fiore z University of California v Berkeley.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků