Hlavní obsah

Na štastné manželství podle vědců stačí čtyři objetí denně

Odhalit tajný recept na šťastné manželství se snaží nejeden pár. Velmi účinnou radu teď všem snaživým nabízí britští psychologové, podle nichž nestojí šťastné manželství téměř nic. Stačí čtyři vřelá objetí denně a partnerské neshody se mezi milující dvojici nemohou vetřít.

Na štastné manželství podle vědců stačí čtyři objetí denně

Podle studie doktora Ludwiga Lowensteina je zapotřebí trávit s partnerem dostatek kvalitního času. Stačí jen chvilka denně, o to však kvalitnější. Měsíčně by takových momentů mělo přijít zhruba dvaadvacet a mezi nimi by měla být společná procházka, romantická večeře či výlet.

Tým doktora Lowensteina zjistil analýzou chování čtyř tisíc párů, že šťastní nebo velmi šťastní partneři tráví spolu nejméně sedm večerů každý měsíc a dvě řádné večeře pro dva, dále dvě romantické procházky měsíčně a nejméně jednu návštěvu hospody či divadla bez dětí či přátel. Jednou měsíčně by měl muž darovat ženě květinu či jiný prezent.

„City, mazlení a romantická gesta jsou součástí celé té scény zamilovaných, po níž touží ti, kdo začínají svůj vztah. Jsou to bezpečná gesta, která říkají, mám tě rád, jsem s tebou moc rád, líbíš se mi a oceňuji tvou podporu a péči. V tomto rychlém světě bereme své partnery jako jistotu během každodenního řešení problémů v práci a péče o rodinu. Máme tendenci zapomínat na důležitost objetí, když se do našich životů vloudí stereotyp,“ tvrdí Lowenstein.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků