Hlavní obsah
Foto: Alexandra Kohoutová

Brazilský starosta se zbavuje homosexuálů

Kontroverzní starosta brazilského městečka Bocaivua do Sul rozpoutal v zemi vášnivé diskuse o právech gayů a lesbiček a v současnosti čelí soudní žalobě za porušování lidských práv. Ze své obce totiž vyhostil všechny homosexuálně zaměřené obyvatele a o nově příchozí gaye nemá zájem.

Foto: Alexandra Kohoutová
Brazilský starosta se zbavuje homosexuálů

Starosta Elcio Berti své počínání tvrdošíjně obhajuje a rozhodnutí vysvětluje tím, že by jeho obec mohla pomalu začít vymírat, napsal zpravodajský server Matinternet.

Tamní porodnost prudce klesá a obyvatel tak nebezpečně ubývá. "Poslechněte, já chci, aby se populace ve městě rozrůstala. Víte, jak to mezi lidmi funguje - milují se a mají děti. Ještě nikdy jsem neviděl dva gaye, kterým by se po devíti měsících narodil potomek," rozhořčeně uvedl Berti pro brazilský deník.

Na starostovo jednání okamžitě zareagovali bojovníci za lidská práva. Aktivista Toni Reis potvrdil, že Bertiho počínání jednoznačně protiprávní. "Z tohoto důvodu naši právníci pana Bertiho žalují," prohásil Reis na adresu starosty, který se prý v listopadu dušoval, že navázal kontakt s mimozemšťany.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků