Studie společnosti Forza Supplements, ve které se 1000 dobrovolníků zpovídalo z toho, kdy je pro ně nejlepší čas na nejrůznější aktivity, zjistila, že pokud jde o sex, je to rozhodně ráno. Právě tehdy mají totiž lidé nejvíce energie. Pokud si v té době dopřejí sex, endorfiny uvolňované při tomto aktu budou mít vliv na dobrou náladu po celý den.

Co se týče doby na sex, již řada průzkumů poukázala na fakt, že ráno jednoznačně vítězí nad večerem. Jeden z letošních průzkumů uváděl, že pro mnohé lidi je nejoblíbenějším časem pro sex nedělní devátá hodina ranní. A odborníci s nimi, co se ranního sexu týče, souhlasí.

„Ranní sex produkuje hormon oxytocin, který upevňuje pouto a pocit lásky mezi partnery na celý den,” uvedla pro Women’s Health magazine doktorka Debby Herbenicková.

Pokud ale nepatříte mezi ranní ptáčata a představa sexu po ránu vás téměř děsí, nezoufejte. Odborníci před nedávnem sestavili žebříček, kdy a za jakých okolností je vhodné užívat si sex. Například před velkou prezentací, kdy dokáže sexuální uspokojení zmírnit napětí, po cvičení nebo například po špatném dni, kdy milostné uspokojení zmírní hladinu stresu a zlepší náladu.