Hladina testosteronu u mužů dosahuje maxima pozdě v noci a brzy ráno, je až o padesát procent vyšší než během dne. Muži také mají v tuto dobu silnou erekci. V noci se zapíná podvěsek mozkový, který produkci mužského pohlavního hormonu spustí. Žena v tu dobu ale zápasí s vysokou hladinou melatoninu, hormonu spánku, který ji vyřazuje z provozu. I u žen ovlivňuje libido testosteron, který u nich začne narůstat právě ráno.

Muži jsou na vrcholu před šestou a u žen v šest ráno začíná testosteron výrazně stoupat. Ženy jsou na vrcholu produkce testosteronu a libida kolem deváté dopoledne. To ještě muži mají testosteronu dost, ale většina dvojic už v tu dobu bývá v práci.

„Nejvyšší hladina testosteronu u obou pohlaví je brzy ráno. Tehdy také mají obě pohlaví nejvíce energie. Psychika se také v tu dobu ještě tolik nezabývá každodenními starostmi, takže čas na sex je ideální právě ráno,“ tvrdí britská psycholožka Geraldine Myersová v rozhovoru pro deník The Mail.

Podle italských vědců dosahuje testosteron maxima v krvi mužů i žen jako páru v jedinou chvíli během dne. Zhruba před šestou hodinou ranní. Tehdy se obě pohlaví potkávají. V 5.48 je tak ideální čas, kdy obě pohlaví rychle vyvrcholí.

Čas na oplození

Vědci z Modeny však také tvrdí, že lepší čas pro početí potomka je pozdě odpoledne. Zhruba v půl sedmé večer totiž muži produkují ty nejkvalitnější spermie schopné oplození. Ženy jsou na vrcholu plodnosti kolem čtvrté odpolední.

Libido také silně podporují horko a slunce. Aktivují hypotalamus, který podporuje nejen tvorbu testosteronu, ale také aktivuje sexuální centra v mozku. Nevýhodou tohoto jevu je, že zároveň s rostoucí sexuální touhou se zvyšuje agresivita člověka.