Podle listu Daily Mail až u čtvrtiny z tří tisíc manželských párů došlo ke krizi především v důsledku vyhasnutí jiskření mezi nimi. Jako hlavní důvody pak partneři uváděli, že spolu již nechodí do společnosti nebo že mezi nimi vyprchala všechna romantická gesta, která k lásce a zamilovanosti prostě patří.

Pětina párů pak jako důvod uváděla svou nechuť k sexu s partnerem, dalších 12 procent si nedokázalo ani vzpomenout, kdy jim naposledy protějšek složil nějakou poklonu.

Nejvíce je ve vztahu opomíjen sex

Až šedesát procent manželských párů po deseti letech a jedenácti měsících nedokáže odpovědět na otázku, proč se vlastně brali.

„Je potřeba mít někoho výjimečného, s nímž lze vystoupit z každodennosti, ale je potřeba také skutečně pracovat na udržení romantiky ve vztahu. A fakt, že v našem průzkumu páry nezmínily sex jen jednou, ale třikrát v desítce nejdůležitějších věcí, naznačuje, že je to oblast, která je po letech v manželství nejvíce opomíjena,“ komentoval závěry pro Daily Mail mluvčí seznamovací agentury, která výzkum provedla.